Zamknij
REKLAMA

Toruń: to wielka inwestycja warta 30 milionów. Skorzysta UMK!

14:00, 03.07.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj fot. Andrzej Romański
REKLAMA

Toruń: to wielka inwestycja warta 30 milionów. Skorzysta UMK!

1 lipca odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę Centrum Medycyny Weterynaryjnej UMK.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Instytutu Medycyny Weterynaryjnej UMK, były minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, Anna Budzanowska, podsekretarz stanu w MNiSW, poseł Iwona Michałek, prezydent Torunia Michał Zaleski, a także Dariusz Kolasa, dyrektor zarządzający firmy Strabag Sp. z o.o., która jest wykonawcą inwestycji.

Budynek o całkowitej powierzchni 6412 m kw. stanie na działce przy Szosie Bydgoskiej, przekazanej Uniwersytetowi przez Gminę Miasta Toruń. Będzie służył zajęciom dydaktycznym i praktycznym oraz badaniom naukowym, znajdzie się w nim także klinika dla zwierząt świadcząca usługi zewnętrzne.

W podziemiu znajdzie się część kliniczna dla trzody chlewnej, szatnia główna oraz parking podziemny.

Na parterze zaplanowano część kliniczną dla koni i bydła rogatego, izbę przyjęć i poczekalnię dla właścicieli zwierząt.

Na I piętrze działać będzie klinika dla zwierząt małych z 4 salami operacyjnymi. Pomieszczenia dydaktyczne, sale seminaryjne, aula oraz pomieszczenia dla pracowników naukowych i administracji umieszczone będą na II piętrze.

Na dachu zaprojektowano otwarty taras widokowy. Przed budynkiem powstanie 47 miejsc parkingowych, a kolejnych 18 znajdzie się w parkingu podziemnym.

[ALERT]1593682844854[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

IwaIwa

3 5

To jest chyba kpina tego rządu ,żeby pozwolić na takie inwestycje na wniosek resortowego rektora III RP tow. A. Tretyna, gdy tych absolwentów tego kierunku jest pod dostatkiem w kraju? Czy, Polska jest aż tak zamożnym państwem ,żeby zaspakajać chore ambicje humanistycznego uniwerku, słynącego z przelicznych patologii? 00:07, 04.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Toruniewko?Toruniewko?

1 1

zamiast lekarzy leczących ludzi których brakuje ,będą leczący zwierzęta konie z Koniuch, bydło rogate z krowiego mostku, owce ,barany w owczarni na Kaszczorku, trzodę chlewną na dwóch nogach?, której tutaj nie brakuje, no i pozostawiające kupy na każdym chodniku pieski, o których mamy nawet piosenkę,żeby je pokochać? 14:01, 06.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA