Zamknij
REKLAMA

Toruń: ważna informacja dla rodziców. Chodzi o bardzo ważne świadczenie z ZUS-u!

14:00, 29.06.2020 | ddtorun.pl/materiały prasowe
Skomentuj Fot. Redakcja
REKLAMA

Toruń: ważna informacja dla rodziców. Chodzi o bardzo ważne świadczenie z ZUS-u!

Rodzice dzieci do 8 lat mogą odetchnąć z ulgą. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy został oficjalnie wydłużony do 12 lipca. Do tej pory był wydłużony do 28 czerwca.

- Zmiany w przepisach o dodatkowym zasiłku opiekuńczym umożliwiają wypłatę dodatkowego zasiłku opiekuńczego zarówno nad zdrowymi dziećmi do lat 8, jak i starszymi dziećmi z odpowiednim orzeczeniem o niepełnosprawności oraz dorosłą osobą niepełnosprawną – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje z powodu zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza dziecko albo, jeśli niania lub dzienny opiekun nie mogą zapewnić opieki z powodu COVID-19.

Co ważne nawet w przypadku otwarcia tych placówek w czasie trwania epidemii, rodzice dzieci do lat 8 mają prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Przysługuje on nie dłużej niż do 12 lipca 2020 r.

Wniosek o dodatkowy zasiłek opiekuńczy można pobrać ze strony internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Pracownik składa taki dokument do pracodawcy, zleceniobiorca do zleceniodawcy, a osoba prowadząca działalność gospodarczą – bezpośrednio do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

- Tylko od 1 do 24 czerwca do placówek ZUS w województwie kujawsko-pomorskim wpłynęło takich wniosków blisko 6,8 tys., w całym kraju ponad 168 tys.  – dodaje rzeczniczka.

Jeśli w oczekiwaniu na zmianę przepisów rodzic złożył wniosek o zwykły zasiłek opiekuńczy, to teraz ten okres będzie rozliczony, jako dodatkowy zasiłek opiekuńczy. To znaczy, że nie pomniejszy puli 60 dni zwykłego zasiłku, który przysługuje w roku kalendarzowym.

[ALERT]1593423277501[/ALERT]

(ddtorun.pl/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

ANNAMARIA ANNAMARIA

2 3

PO WYBORACH FIGA Z MAKIEM Z PASTERNIAKIEM CWANIACTWO STARY CHWYT NO WIĘC JESZCZE WIĘCEJ GŁOSYUJCIE NA DUDĘ DOSTANIECIE CZEGO CHCECIE ZŁOTE GÓRY PO WYBORACH ZAPOMNI O TOBIE POLAKU 😡😡😡😡😡😡😡😡😭😭😭😭😭😭😭😭🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
17:51, 29.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz