Do groźnego zdarzenia doszło wczoraj (poniedziałek) po godzinie 20:00 na skrzyżowaniu Szosy Chełmińskiej z Wodociągową. Auto osobowe potrąciło 15-latkę.
Poszkodowanej nic się nie stało. Policjanci, którzy przybyli na miejsce ustali, że winę za wypadek ponosi kierowca auta, który nie ustąpił pierwsza przejazdu.
Ten jednak nie zgodziłsię z argumentacją mundurowych i odmówił przyjęcia mandatu.
Policjanci sporządzili więc wniosek o ukaranie do sądu.
[ALERT]1592911367525[/ALERT]
PL13:42, 23.06.2020
Oby *%#)!& stracił prawko.
takze rowerzysta13:42, 23.06.2020
Tam nie ma sciezki rowerowej prawda?A wiec przeprowadza sie rower jesli tam nie ma sciezki dla roweerow a nie przejezdza wiec slusznie nie przyjal .A policja 1300 podwyzki w 2 lata to im sie nic nie chce wiadomo .
Artur ct21:52, 23.06.2020
Z artykułu nie wynika że potrącono rowerzystkę. Po co te docinki? Był ktoś, widział to? Nawet jeśli to kierujący po zmianie kierunku jazdy zobowiązany do ustąpienia pierwszeństwa pieszemu lub rowerzyście nawet jeśli nie ma tam przejścia lub ścieżki rowerowej. Oczywiście nie wiem czy była tam zmiana kierunku jazdy, ponieważ nie wynika to z treści artykułu...
FR anek09:29, 24.06.2020
Wzdłuż Sz. Chełmińskiej jest droga pieszo-rowerowa i przejazd dla rowerzystów P-11 przez Wodociągową oraz P-10 przejście dla pieszych. Jeżeli wyjeżdżał z Wodociągowej, albo skręcał z Sz. Chełmińskiej w Wodociągową to ma OBOWIĄZEK USTĄPIENIA PIERWSZEŃSTWA. Nie znasz miasta - nie zabieraj głosu.
samochodista08:55, 30.06.2020
Niestety mylisz się. Tam JEST ścieżka rowerowa.
Bueheh 14:13, 23.06.2020
Nie kojarzę aby tam była ścieżka wiec bardzo dobrze , rowerzystom w *%#)!& się poprzewracało
R17:41, 23.06.2020
Jakim trzeba być człowiekiem aby cieszyć się z powodu wypadku 15 latki :-( przykre jaka nienawiść w głowach co niektórych :-(
Lol06:01, 24.06.2020
Mi się wydaje że to nie tak że się cieszy z krzywdy tylko że dobrze ze nie przyjął mandatu, skoro są wątpliwości to trzeba je rozwiać. I też jestem zdania że rowerzyści stali się ostatnio mega roszczeniowi
Qwert15:14, 23.06.2020
Do "mistrzów" z powyższych komentarzy - jest tam ścieżka rowerowa i jest przejazd rowerowy, z daleka widoczny, czerwony. Jest pierwszeństwo dla rowerzystów.
Jo19:40, 23.06.2020
Pierwszeństwo dla rowerzystów dobre.
Kolor17:17, 23.06.2020
Czerwony drogi rowerowej działa na użytkowników jednośladów jak płachta na byka i odbiera im rozum. Pierwszeństwo pierszenstwem a gdzie zasada organicznego zaufania i poprostu rozum. Nie widziałem nigdy samochód który specjalnie przejeżdża pieszych którzy przechodzą nie na pasach mimo iż ma pierszenstwo. Jak ktoś jest tępy to potem boli.
Jasio17:35, 23.06.2020
Prościej im było ukarać kierowcę
też kierowca09:30, 24.06.2020
Prościej im było ukarać kierowcę .... PONIEWAŻ NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA!
Morfeusz22:01, 23.06.2020
Jak nieprzyjol mondrala mandatu to jazda z nim do sądu i tam niech dowalą mu grubo No i oczywiscie niech mu prawko wezną skoro za kierownicą jest niebezpieczny.
stop mordercom06:05, 24.06.2020
Tam jest przejazd dla rowerów i pan "kierowca" powinien się zatrzymać i przepuścić osobę na rowerze.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Toruń: Opłata za śmieci pójdzie w górę
Przestań gulesky ze swymi bezradnymi kundlami szastać naszymi pieniędzmi. Po prostu nie rozdawaj koorvom bandery wszystkiego za darmo i nie sponsoruj ich pobytu w Polsce czarnej dziczy to na wszystko ci wystarczy śmieciu nie bany
Dimitrov
22:05, 2025-07-18
Toruń: Opłata za śmieci pójdzie w górę
Gulewski zmienił zarzad MPO NA dwoje nieudaczniko
Ttttrrrr
18:38, 2025-07-18
Kujawsko-pomorskie: 240 mln zł na ochronę ludności
Po co nam schrony? Może zróbmy tak, jak kiedyś zrobił to król Stanisław August Poniatowski — poprosił carycę Katarzynę II o pomoc, licząc naiwnie, że obce wsparcie zapewni Polsce stabilność i rozwój. W zamian dostaliśmy rozbiory. W 1772 roku nasz kraj został podzielony między sąsiadów, a marzenie o suwerenności prysło na dziesięciolecia. Dziś historia zatacza niepokojące koło, choć w innej formie. Bo teraz też mamy dwie Polski. Jedna stoi po stronie Jarka, druga po stronie Donalda. Dwie bańki informacyjne, dwa kompletnie różne obrazy rzeczywistości. Jedni widzą zdradę i upadek, drudzy widzą odnowę i nadzieję — i odwrotnie. A pośrodku? Pośrodku ludzie, którzy chcieliby po prostu normalnie żyć, ale coraz częściej czują się jak obywatele kraju bez wspólnej tożsamości. Polak Polakowi pluje w twarz, sąsiad sąsiadowi gotów rzucić kamieniem. Zamiast wspólnoty — pogarda. Zamiast dialogu — krzyk. I to wszystko pod przykrywką wielkich słów o wolności, patriotyzmie czy moralności. A może rzeczywiście poprośmy o pomoc Władimira? Przynajmniej ktoś by raz na zawsze skończył z tym podziałem… Oczywiście, to czarny żart, ale jak inaczej komentować rzeczywistość, w której brakuje już nawet podstawowej uczciwości? Bo jak mamy wierzyć w demokrację, kiedy państwo nie potrafi poprawnie policzyć głosów dwóch kandydatów w wyborach? Gdzie tu uczciwość? Gdzie transparentność, skoro nawet wybory — fundament wolności — stają się widowiskiem pełnym niejasności, niedopowiedzeń i wątpliwości? A schrony? Po co mi one? Ja siebie nie widzę na froncie. Za jaką Polskę miałbym walczyć? Za kraj, w którym zamiast odpowiedzialności mamy bezkarność, a polityczne układy decydują o tym, kto zarabia miliony? Gdzie instruktor narciarski zostaje milionerem od maseczek, a zwykły obywatel ledwo wiąże koniec z końcem? Trudno w takim kraju o dumę. Jeszcze trudniej — o nadzieję.
Obserwator
18:32, 2025-07-18
Kujawsko-pomorskie: 240 mln zł na ochronę ludności
Schrony dla ludności cywilnej to powinny być budowane od momentu jak zaczęła się wojna w 2022 a nie dopiero teraz. Ale lepiej późno niż wcale, zamiast kupować drogi amerykański sprzęt lepiej niech remontują stare zapuszczone jeszcze z czasów PRL schrony
alexis
16:03, 2025-07-18
13 8
Tam jest sciezka czy nie ma ?Bo jak brak to sie rower przeprowadza.
5 2
Pewnie dlatego, że nie było ścieżki policja uznała winę kierowcy. Puknij się w ten pusty łeb cymbale.
2 5
chcesz sie spotkac zeby mi to powidziec osobiscie miekka ruro ?jestem gotowy na dialog paroweczko .