Zamknij
REKLAMA

Toruń: trwa przebudowa mostu. Co się zmieniło?

08:00, 06.06.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj Fot. nadesłane
REKLAMA

Toruń: trwa przebudowa mostu. Co się zmieniło?

Przebudowa mostu drogowego im. marszałka Józefa Piłsudskiego nabrała tempa. Prace rozbiórkowe i przygotowawcze do zabezpieczenia antykorozyjnego przeprawy są realizowane równolegle. Ekipy drogowe pracują także pod mostem, wykonując tam drogę technologiczną, która zapewni przejazd sprzętu ciężkiego na budowę.

Z mostu zniknęły  bariery energochłonne ze słupkami i krawężnik granitowy. Część krawężnika znajdowała się w dobrym stanie, dlatego wykonawca składował go na paletach, po to, aby można  go użyć przy innych bieżących pracach, które MZD realizuje w rejonie starówki. Prowadzone są też prace przy rozbiórce chodnika od strony zachodniej mostu.

Z przebudowywanego mostu na długości sześciu przęseł zdemontowana została balustrada.

Po oczyszczeniu i zabezpieczeniu antykorozyjnym wróci ona na swoje dawne miejsce.- Demontaż balustrady i chodnika był konieczny ze względu na ich remont. W przypadku balustrady zostanie ona poddana renowacji i podwyższona-wyjaśnia Jarosław Łukasiewicz, kierownik kontraktu z ramienia firmy INTOP. 

-Prace antykorozyjne będą prowadzone od strony placu Armii Krajowej,  odcinkami. Chodzi o zminimalizowanie utrudnień dla rowerzystów i pieszych. Obecnie rusztowanie jest rozstawione na długości dwóch przęseł. Na wspomnianym odcinku szerokość chodnika jest zgodna z obowiązującymi przepisami w tym zakresie. Przypominamy, że zgodnie z oznakowaniem pionowym, na wspominanym odcinku, rowerzysta powinien zejść z roweru i go przeprowadzić.  -Przepraszamy za wszelkie niedogodności i apelujemy, aby w tym miejscu zachować szczególną ostrożność. O szczególne zrozumienie apelujemy do rowerzystów.

 

-mówi Jarosław Łukasiewicz.

Prace antykorozyjne na obiekcie poprzedzi m.in. mycie pod dużym ciśnieniem konstrukcji. Obszar prac został osłonięty specjalną folią, która ma chronić m.in. przejeżdżające pojazdy.

Rozpoczęły się także prace pod mostem.

W celu ich realizacji, wykonawca przygotował tymczasową drogę technologiczną z gruzu na wysokości ulicy Dybowskiej.

-Wykonanie dojazdu tymczasowego było konieczne z uwagi na ochronę ulicy Dybowskiej, która nie jest przewidziana dla obsługi ruchu ciężkiego. Dodatkowo na tym odcinku jest ona jednocześnie wałem przeciwpowodziowym, a pod jej nawierzchnią zlokalizowana jest magistrala wodociągowa.

- wyjaśnia Rafał Wiewiórski, dyrektor MZD.   

[ALERT]1591278830964[/ALERT]

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

Mozetak Mozetak

1 1

Po prostu plac budowy, czekać kiedy tylko dojdzie do wypadku. Podziwiać te autobusy jak muszą manewrowac i omijać wszelkie przeszkody. Miasto powinno docenić a nie tnie im co możliwe. 16:38, 06.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz