Zamknij
REKLAMA

Toruń: miasto przebuduje Łukasiewicza. Mieszkańcy mają jednak sporo uwag

14:00, 01.06.2020 | ddtorun.pl/materiały prasowe
Skomentuj
Fot. depositphotos/zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

Toruń: miasto przebuduje Łukasiewicza. Mieszkańcy mają jednak sporo uwag

W okresie od 22.05.2020 r. do 27.05.2020 r., zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie www.mzd.torun.pl w zakładce Zaprojektuj Ulicę, Miejski Zarząd Dróg w Toruniu przyjmował uwagi dotyczące trzech zaproponowanych koncepcji przebudowy ul. Łukasiewicza w Toruniu.

Z uwagi na sytuację epidemiczną zaproponowano, aby uwagi przesyłać drogą elektroniczną na adres: [email protected]. Konsultacje cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Wpłynęło 38 uwag, złożono 4 pisma z propozycjami rozwiązań.

Główne uwagi zgłaszane przez uczestników konsultacji:

  • spośród trzech zaprezentowanych koncepcji najwięcej pozytywnych opinii zebrał wariant nr 3 zakładający brak – jak obecnie - tzw. „przebicia” pomiędzy ul. Szosa Okrężna a Fałata
  • likwidację garaży; wykonanie osobno: ścieżki rowerowej i chodnika na całej długości opracowania
  • budowę miejsc postojowych
  • pozostawienie miejsca na obiekt kubaturowy, ewentualnie wykonanie miejsc postojowych w poziomie terenu
  • przebudowę skrzyżowania Łukasiewicza/Fałata w układzie zbliżonym do istniejącego, zastosowanie tzw. „wyniesionego skrzyżowania”. W następnej kolejności mieszkańcy wybierali wariant nr 2 i 1 koncepcji.
  • kolejne uwagi dotyczyły połączenia projektowanego chodnika i drogi rowerowej w sposób zapewniający ciągłość ruchu pieszego i rowerowego z uwzględnieniem miejsc oczekiwania dla pieszych, przed przejściami dla pieszych w rejonie dróg rowerowych (aby piesi nie oczekiwali na drodze rowerowej).
  • mieszkańcy postulują o poprawę bezpieczeństwa, poprzez wyniesienie przejścia dla pieszych i chodnika na skrzyżowaniu z ul. Szosa Okrężna.
  • wiele osób opowiedziało się za przesunięciem progu zwalniającego w miejsce sugerowanego miejsca przekroczenia jezdni przez pieszych wraz ze zwiększeniem widoczności w rejonie skrzyżowania.
  • pozostałe uwagi dotyczyły: zachowania ciągłości chodników i ścieżek rowerowych na zjazdach, zmian geometrii ścieżki rowerowej na wschodnim włączeniu w ul. Łuksiewicza, zwiększenia liczby miejsc parkingowych i powierzchni terenów zielonych oraz zastosowanie płyt ażurowych zamiast tradycyjnej kostki betonowej.
  • największy sprzeciw wzbudziła informacja o kolizji garaży indywidualnych z projektowanym zagospodarowaniem terenu. Wyrażono niemalże jednogłośny sprzeciw dla propozycji likwidacji garaży murowanych.

W celu spełnienia oczekiwań mieszkańców oraz konieczności uporządkowania terenu objętego koncepcją nr 3, Miejski Zarząd Dróg w Toruniu do rozmów zaprosi merytoryczne jednostki Urzędu Miasta Torunia, odpowiedzialne za układ architektoniczny w mieście. O ustaleniach poinformuje za pośrednictwem strony drogowców i mediów.

[ALERT]1590829687300[/ALERT]

(ddtorun.pl/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

678889678889

3 0

w tej części miasta najbardziej potrzebne jest dociągnięcie średnicówki do Okrężnej, puszczanie ruchu przez Łukasiewicza między dwie szkoły było by szkodliwe 08:34, 02.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz