Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu od lat pracują nad sprawą identyfikacji zwłok. W sprawie pojawia się wątek Torunia, dlatego kryminalni zwrócili się o pomoc do mieszkańców naszego regionu. Prosimy o przeanalizowanie zdjęć nadesłanych do naszej komendy i różnych sytuacji sprzed lat, może jakikolwiek szczegół naprowadzi Państwa na związek z historią osoby, której tożsamości nie znamy do dzisiaj.
Moc internautów już nie raz pokazała swoją wartość, a dla zgierskich policjantów Wasza pomoc to ostatnia szansa, aby dociec kim jest mężczyzna zmarły w 1988r.
25 lipca 1988 roku w wypadku samochodowym w miejscowości Emilia (gmina Zgierz) zginął mężczyzna. Do dziś jego tożsamość pozostaje zagadką. Zgierscy policjanci przez wiele lat próbowali ustalić kim był chłopak i znaleźć jego rodzinę. Niestety teraz znaleźli się w ślepej uliczce i dlatego proszą internautów o pomoc.
Mężczyzna ze zdjęcia miał około 25 lat, miał ok. 173 cm wzrostu i ważył ok. 66 kg (szczupły). W chwili wypadku ubrany był w granatowy, ręcznie robiony sweter w tzw. serek i granatowe materiałowe spodnie.
Co bardzo istotne: przy ciele policjanci znaleźli komplet kluczy. Na jednym z nich wybity napis „RSM TORUŃ", co może wskazywać miejsce pochodzenia zmarłego. Dlatego też zwracamy się również do mieszkańców Torunia i okolic o pomoc w wyjaśnieniu tej zagadki.
Czekamy na wszystkie sygnały: od kolegów ze szkolnej ławki, sąsiadów, a także osób, które wiedzą skąd mogą pochodzić klucze z takim napisem. Każda informacja może się okazać bezcenna.
Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości tego mężczyzny proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu tel. (0-42) 714-22-20, (0-42) 714-22-23, (0-42) 714-22-00
Masz dla nas temat? Napisz.
[ALERT]1590565611679[/ALERT]
Kolejna zmiana na newralgicznym skrzyżowaniu
Kak wskazuje praktyka polskim kierowcom nie przeszkadzają nawet najlepiej zaprojektowane i zbudowane drogi i skrzyżowania w tym, żeby powodować wypadki. To nie skrzyżowania są newralgiczne, tylko kierowcy.
też kierowca
17:53, 2025-07-04
Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle
co za dziadowski dziennikarstwo - byle łeb popełnia wysryw na platformie dla atencjuszy- kretynów, a już szmatławe ddt wtóruje mu w trzepaniu kuca
zamknąć was!
16:35, 2025-07-04
Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle
W Polsce coraz częściej można odnieść wrażenie, że osoby o innym kolorze skóry traktowane są z góry jako zagrożenie, zanim jeszcze cokolwiek zrobią. Stereotypy i uprzedzenia wciąż mają się dobrze, a narracja oparta na strachu często zastępuje rozsądek i empatię. Tymczasem, gdy sprawcą przestępstwa jest etniczny Polak, zwłaszcza jeśli nie wpisuje się w medialny obraz „innego”, sytuacja bywa traktowana znacznie łagodniej — zarówno przez opinię publiczną, jak i niekiedy przez organy ścigania czy media. W takich przypadkach szybko pojawia się próba usprawiedliwiania: że to był „wypadek”, że „nie chciał”, że „był pod wpływem emocji”. Warto postawić pytania, które nie dają spokoju: Ile warte było życie Klaudii, brutalnie odebrane bez żadnego powodu? Jak wyceniono życie małżeństwa, które zostało potrącone na przejściu dla pieszych w Nowy Rok przez taksówkarza kilka lat temu? Czy ich tragedie były nagłaśniane i traktowane z równym oburzeniem, jak te, w których sprawcą jest osoba o innym pochodzeniu? Dopóki nie zaczniemy traktować wszystkich obywateli — bez względu na kolor skóry, pochodzenie czy wyznanie — z równą miarą, nie możemy mówić o sprawiedliwości. Każde życie ma taką samą wartość. Tolerowanie przemocy w jednej grupie i demonizowanie innej prowadzi tylko do pogłębiania podziałów i niesprawiedliwości społecznej.
Obserwator
16:13, 2025-07-04
Toruń | Co się działo w pod komendą policji?
Wow k.......wow
AskaTorunKujPom
14:58, 2025-07-04
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz