Zamknij
REKLAMA

Toruń: trwają prace przy al. Jana Pawła II. Sadzą drzewa!

14:00, 22.01.2020 | FD/materiały nadesłane
REKLAMA
Skomentuj
fot. materiały własne

Toruń: trwają prace przy al. Jana Pawła II. Sadzą drzewa! [FOTO]

Bardziej wiosenna niż zimowa aura sprzyja pracom prowadzonym na al. św. Jana Pawła II w Toruniu. Przesadzono już pierwsze drzewa z pierwszego szpaleru. Ponadto robotnicy układają instalacje podziemne i wykonują koryto pod konstrukcję jezdni i torowiska. 

W ubiegłym tygodniu przesadziliśmy, zgodnie z projektem, cztery drzewa z pierwszego szpaleru od strony jezdni. Obyło się bez kłopotów. Znalazły miejsce na skwerze między ul. Mickiewicza a Hotelem Mercure Helios, gdzie będą miały lepsze warunki. Teraz, zgodnie z zaleceniami dendrologów, będziemy sprawdzali, czy istnieje możliwość przesadzenia i zachowania kolejnych drzew.

mówi kierownik budowy z firmy Balzola, Wojciech Kulpiński. 

Prace przy zieleni to oczywiście nie wszystko, co dzieje się na budowie. Od strony zachodniej al. św. Jana Pawła II powstaje koryto pod konstrukcję jezdni i torowiska. Na skrzyżowaniu ul. Chopina i św. Jana Pawła II drogowcy wzmacniają podłoże. Na odcinku od ul. Mickiewicza do Kraszewskiego układany jest wodociąg, a na wysokości ul. Kraszewskiego prowadzone są roboty przygotowawcze pod ustawienie separatorów kanalizacji deszczowej. Od ul. Mickiewicza w kierunku Chopina kontynuowane są prace związane z układaniem kanalizacji deszczowej, która ma za zadanie odwodnienie jezdni i torowiska. Skończyło się tam już układanie wodociągu. Na tym samym odcinku zlikwidowano kolizje teletechniczne i dobiega końca układanie sieci teletechnicznej. 

Od ul. Mickiewicza do Kraszewskiego układane są trasy kablowe oświetlenia ulicznego i usuwane są kolizje wysokiego i średniego napięcia. Na tym odcinku wykonano już większość kanalizacji deszczowej i drogowcy przystępują do układania wodociągu.

 

Od ul. Chopina do mostu im. J. Piłsudskiego na ukończeniu są roboty przy układaniu kanalizacji deszczowej i częściowo ułożono trasy kablowe oświetlenia ulicznego wraz z fundamentami pod słupy oświetleniowe. Z kolei na odcinku od ul. Chopina do Kraszewskiego trwają prace związane z wykonywaniem fundamentów pod słupy trakcyjno-oświetleniowe.  

(FD/materiały nadesłane)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone