Zamknij
REKLAMA

Międzynarodowy skandal na UMK w Toruniu? Chodzi o tureckich studentów!

10:00, 10.12.2019 | FD
Skomentuj
fot. archiwum
REKLAMA

Międzynarodowy skandal na UMK w Toruniu? Chodzi o tureckich studentów!

Reżim turecki, prowadzony twardą ręką przez prezydenta Recepa Erdogana... dotarł również do toruńskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika! Studentki z Turcji mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności, za satyrę polityczną.

Studenci niektórych krajów podczas zajęć w Polsce mogą poczuć co znaczy wolność słowa i wypowiedzi, których brakuje w ich krajach. Tak było w przypadku żaków z Turcji, którzy uczestniczyli w międzynarodowym programie wymiany studentów Erasmus. Niestety, zajęcia mogą skończyć się dla nich przykrymi konsekwencjami, bo reżim turecki poczuł się "dotknięty" zadaniem, jakie musieli wykonać studenci na jednym z przedmiotów. O co chodzi?

O sprawie napisała profesor Magdalena Mateja. Rok temu na jednych z zajęć studenci dostali normalne i proste z pozoru zadanie przygotowania własnej satyry politycznej - memów, filmów lub karykatur. To, co w Polsce jest chlebem powszednim i dodaje kolorytu w społeczno-politycznym kotle, dla prezydenta Erdogana jest jak uderzenie w twarz. 

Teraz niektórzy studenci z Turcji będą pociągnięci do odpowiedzialności za przygotowane prace. Bardzo przykre jest to, że na swoich kolegów donieśli inni żacy, którym przeszkadzały satyryczne dzieła. Najpewniej poszli z tym na policję. 

 

(FD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

MajewskiREMajewskiRE

12 4

Powiem szczerze - Turcy to wspaniali, młodzi ludzie. Nie raz miałem możliwość pogadania z nimi między zajęciami. Otwarci, tolerancyjni, mądrzy i inteligentni studenci! A przy tym niebywale szanują Polskę i Polaków. 10:19, 10.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


FR anekFR anek

9 1

A gdzie tu MIĘDZYNARODOWY skandal? To wewnętrzna sprawa Turków. 17:47, 10.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

adamtoruniakadamtoruniak

4 0

jaki kur...a reżim jaki skandal?! weźcie sie w tym dd za normalna robote bo ta Wam nie wychodzi... 22:56, 10.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA