Zamknij
REKLAMA

Toruń: ryzyko wzrasta! Radny chce z tym walczyć!

12:00, 01.12.2019 | FD
Skomentuj fot. deposit photos
REKLAMA

Toruń: ryzyko wzrasta! Radny chce z tym walczyć!

Zimą należy zadbać o wiele kwestii, związanych z naszym zdrowiem i życiem. Szczególne niebezpieczeństwo stanowi dla nas tlenek węgla, który wydziela się w wyniku awarii urządzeń grzewczych. Radny z Torunia, Adrian Mól chce, żeby w miejskich mieszkaniach zainstalowano czujniki tego śmiercionośnego gazu.

Radny słusznie zauważa, że mieszkańcy najbardziej narażeni są na ryzyko zatrucia w okresie grzewczym (jesienno-zimowym). Tlenek węgla to gaz, który jest bezwonny i bezbarwny. Da się go wykryć wyłącznie specjalnym urządzeniem. To właśnie takie czujniki radny chce zainstalować we wszystkich mieszkaniach, które torunianie wynajmują od miasta, a te nie są przyłączone do bezpiecznej sieci ciepłowniczej.

Warto przypomnieć, że tlenek węgla jest najczęstszą przyczyną zgonów w pożarach. Statystycznie więcej osób ginie po uduszeniu się czadem, niż od poparzenia przez płomienie. Niestety, jeżeli w domu nie jest zainstalowany czujnik, to sami nie jesteśmy w stanie wykryć śmiercionośnego gazu.

Radny i mieszkańcy czekają teraz na odpowiedź prezydenta. 

[ALERT]1575030679811[/ALERT]

(FD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Ja pier..Ja pier..

8 3

Nie dość, ze mieszkanie od miasta za free, to jeszcze czujniki prezentowac z naszej kasy? Moze obiady jeszcze dla wszystkich?
12:16, 01.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

propozycjapropozycja

6 1

zamysł słuszny w okresie ziomwym jest mnóstwo przypadków zatruć , podtruć lub nawet zgonów, tlenek węgla jest strasznym cichym zabójcą, co do fnansowania czujników z kasy miasta a co za tym idzie podatników to mniej sie zgadzam. Zwóciłbym również uwage na jeszcze jeden bardzo istotny element, butle gazowe instalowane niezgodnie z przepisami w budynkach gdzie jest gaz ziemny. To jest dopiero zagrożenie. Ludzie mało, że nielegalnie instalują butle w budynkach zasilanych gazem ziemnym to robią to nieumiejętnie. To tykające bomby. Administartorzy powinni kontrolowac takie miejsca i zgłaszać do odpowiednich służb takie przypadki jeśli mieszkaniec stawia się okoniem. Tacy ludzie stanowią problem i zagrożenie dla siebie ale i innych. Niestety często jest tak, że jak kogoś nie stac na gaz albo nie płacił rachunków i zdjęto mu licznik gazowy to podłącza butlę, niejednokroktnie dogrzewa mieszkanie kuchenką gazowa zasilaną butlą. To nie jest dobry i bezpieczny pomysł. Ststystyki mówią same za siebie - ile wybuchów gazu ile rozwalonych domków czy kamienic było z powodu gazu ziemnego? ....a ile wybuchło butli?dodam tylko , że czujniki tlenku węgla nie rozwiążą tej sprawy..nie wykrywają propan - butanu. Owszem takie czujniki tez są ale o wiele droższe i rzadziej dostępne. 14:04, 01.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TorunianinnTorunianinn

6 0

niech sobie kupią to kosztuje 100zl a nie znów coś za darmo. Ja mam kredyt i ciężko pracuje aby spłacać to i sam musiałem sobie też kupić taki czujnik. 17:40, 01.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz