Poprawa bezpieczeństwa to główny cel prac drogowych, realizowanych obecnie na placu Pokoju Toruńskiego. Chodzi o ograniczenie prędkości samochodów i zmniejszenie liczby niebezpiecznych miejsc, grożących kolizją. Roboty zakończą się w grudniu tego roku. Co ważne, dla zminimalizowania utrudnień w ruchu są prowadzone etapami.
Od kilku dni trwają intensywne roboty drogowe na placu Pokoju Toruńskiego. Mają one związek z poprawą bezpieczeństwa w tym miejscu. Chodzi o ograniczenie prędkości pojazdów oraz o zmniejszenie potencjalnej liczby punktów kolizji pojazd-pieszy i pojazd-rowerzysta przy zjeździe z ronda. Obecnie prace są realizowane od strony ulicy Waryńskiego i parku Glazja. W tym miejscu powstaje prawoskręt w ul. Waryńskiego, który zapewni bezkolizyjny zjazd z ronda. Ponadto zostało wprowadzone zwężenie przy wyjeździe w ulicę Przy Kaszowniku do jednego pasa ruchu. To nie koniec zmian na rondzie. Na samym rondzie zostaną jeszcze wprowadzone miejscowe przewężenia oraz separatory, które ukierunkują ruch pojazdów.
Jak zapowiada Miejski Zarząd Dróg, podobne zmiany, jak na placu Pokoju Toruńskiego, planowane są na też na placu Hoffmanna. Ruch na tym rondzie ma zostać zmodyfikowany na wzór ronda turbinowego z separatorami, co ma zwiększyć bezpieczeństwo.
Powyższe działania są wykonywane w ramach realizowanego przez miasto Toruń od 2017 roku Programu Poprawy Bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych i przejazdach dla rowerzystów . W ramach programu montowane są również kocie oczka, aktywne znaki na przejściach dla pieszych. Instalowane są sygnalizacje, w miejscach, gdzie natężenie ruchu pieszego w ostatnim czasie znacząco wzrosło. Widoczność przejść dla pieszych jak i przejazdów dla rowerzystów poprawiła się przez grubowarstwowe oznakowanie poziome. Montowane są wyspy azylu dla pieszych, piktogramy oraz bariery wygrodzeniowe.
Wśród podejmowanych w ramach programu działań doświetlane są przejścia dla pieszych. Tylko w ubiegłym roku doświetlone zostały te najbardziej niebezpieczne przejścia, wytypowane przez Policję i Komisję Organizacji i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
[ALERT]1574413850994[/ALERT]
Wintek15:50, 24.11.2019
Czy prawoskręcający w stronę Waryńskiego będą wystarczająco dobrze odróżnialni od prostojadących w Sobieskiego? Bo tam jest główna przypadłość tego skrzyżowania. Co rano tworzy się ogromny korek na Waryńskiego, bo kierowcy wjeżdżający od tej strony nie mogą odróżnić, kto chce skręcić w prawo, a kto chce zjechać z ronda na wprost (kierunkowskaz należy zastosować w obu przypadkach).
toruńczyk 4508:40, 25.11.2019
Te rondo należałoby całe przebudować. Jeżeli obecnie jest modernizowane, w pierwszej kolejności należałoby w sposób przejrzysty (wszelkimi możliwymi sposobami) określić zasady pierwszeństwa włączających się z ul. Sobieskiego i Waryńskiego. Problem ten został już kiedyś poruszany: https://torun.wyborcza.pl/torun/7,79568,21288809,kto-ma-pierwszenstwo-na-rondzie-na-pl-pokoju-torunskiego-list.html?disableRedirects=true
Z piekła slumsów do aresztu w Toruniu. Kim jest?
Na pal nabić jak w średniowieczu i spalić
R
22:59, 2025-07-05
Nowa umowa na czołgi K2 coraz bliżej. "Wzmocnić polski
Dzisiaj wszyscy zaopatrują się w drony a polska kupuje rudy 102🤣
Weterynarz
22:16, 2025-07-05
Po śmierci Klaudii: Fundacja żąda danych
Ale raczej Klaudia to wielbicielka obecnej władzy która była jest i będzie za tym aby sprowadzać kolorowych do Polski. Bo przecież *%#)!& że Polska się wyludnia, a jednocześnie chcą wprowadzać legalną aborcję. Tak ja jestem za aborcja ale na tych *%#)!& i osobach które nie wzięły karty do głosowania w sprawie referendum
Lechita
20:51, 2025-07-05
3 promile i małe dzieci w aucie
Pewnie jakaś qrwa z Ukrainy.
Fan Stefana
17:22, 2025-07-05