Zamknij
REKLAMA

Toruń: coraz bliżej do remontu ulicy Długiej. Jest już wykonawca

14:00, 11.07.2019 | AJ
REKLAMA
Skomentuj
Foto. MZD

Toruń: coraz bliżej do remontu ulicy Długiej. Jest już wykonawca

Pracami zajmie się firma  firma BUD-WEST, która wykona inwestycję za 3.448.443,60 zł. Roboty mają rozpocząć się już niedługo. Po przebudowie ulica będzie zielona i zgodna z oczekiwaniami mieszkańców. 

W ramach zadania  planuje się budowę ulicy Długiej na odcinku od ul. Szosa Chełmińska w stronę ul. św. Józefa. Zgodnie z wnioskami mieszańców, zgłoszonymi w czasie konsultacji społecznych,  skrzyżowanie z ul. Hurynowicz będzie skrzyżowaniem wyniesionym.

Na ulicy, po jej przebudowie,  zostanie wprowadzone również ograniczenie prędkością do 30km/h. W ramach inwestycji powstaną także obustronne chodniki, dodatkowo po stronie północnej droga rowerowa. Nie zabraknie również miejsc postojowych i parkingów na ponad 70 aut.

Projekt zakłada również przebudowę ul. Hurynowicz na odcinku od ul. Żwirki i Wigury do skrzyżowania z ul. Długą (nawierzchnia z kostki betonowej i obustronny chodnik– długość ok. 80m).

Przebudowana zostanie również ul. Hurynowicz od ul. Długiej w kierunku północnym (długość ok. 50m, nawierzchnia asfaltowa, obustronny chodnik). Zagospodarowany zostanie także teren przed budynkiem ul. Św. Józefa 60-64.

W ramach inwestycji zostanie wybudowana także kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie drogowe.

Ważnym elementem zgłaszanym podczas konsultacji z mieszkańcami było uwzględnienie w projekcie zieleni. Dlatego zaprojektowano nasadzenia ponad 50 drzew oraz ponad 4 tysiące krzewów liściastych i ponad  trzy tysiące  bylin.

[ALERT]1562839170368[/ALERT]

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

lilulilu

2 1

Urzędnicy: dajcie sobie spokój z tymi krzewami i bylinami w tysiącach sztuk! Przecież po miesiącu od nasadzenia usycha 20 procent z nich a po roku połowa lub więcej. Nikt tego nie podlewa. Lepiej posadzić niskopienne drzewa w ich miejsce, które są bardziej wytrzymałe na suszę i zwykłą trawę. Wyjdzie taniej i tlenu z tych drzew będzie więcej niż z uschniętych bylin. 09:22, 12.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PhoenixPhoenix

1 0

Dołączając się do komentarza lilu... zapraszam na przebudowany odcinek Łódzkiej.
Wszystko co posadzono schnie, drzewka w większości są zupełnie suche, a jedyne co rośnie i to w najlepsze to chwasty witając wszystkich jadących od strony Łodzi. 09:36, 12.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone