REKLAMA

Toruński Klub Hokejowy idzie pod młotek. Za 32 tys. zł

18:00, 17.07.2017 | MT
REKLAMA
Skomentuj
Miasto zamierza wycofać się z dotychczasowego wsparcia dla hokejowego klubu. Fot. Tomasz Berent

Miasto "daje sobie szansę" i planuje wystawić na sprzedaż toruński klub hokejowy. Do wzięcia będzie 75,5 proc. akcji drużyny z Tor-Toru.

Toruń przez lata dokładał się do transferów, ponosił koszty utrzymania Tor-Toru i pokrywał pensje zawodników. Ale klub nie jest w dobrej sytuacji finansowej. Od czasu, gdy w połowie 2010 r. został przekształcony w spółkę akcyjną, przynosi prawie wyłącznie straty. Obecne jego zadłużenie wynosi 1,2 mln zł i nic nie wskazuje, że szybko to sobie odbije.

W ubiegłym tygodniu wiceprezydent Zbigniew Fiderewicz zapowiedział, że miasto "da sobie szansę" i poszuka inwestora, który zechce przejąć TKH. W tym celu planuje wystawić na sprzedaż wszystkie należące do niej akcje hokejowej drużyny, czyli 75,5 proc. udziałów. Cenę nominalną jednej akcji ustalono na niespełna 159 zł, w sumie ich wartość jest szacowana na ok. 32 tys zł. 

Magistrat chciałby, aby ewentualny nabywca rozkręcił zainteresowanie toruńskim hokejem. Jednocześnie zapowiada, że nie wycofa się z finansowania drużyny. Ale tym razem pieniądze poszłyby na znacznie okrojone zadania, m.in. stypendia dla sportowców i promocję.

- Tak jak każdy inny toruński klub, TKH otrzyma dotację z budżetu miasta. Na takich samych zasadach jak koszykarze Polskiego Cukru, czy siatkarki Budowlanych - mówi Fiderewicz. 

Ostateczną decyzję w sprawie TKH podejmą radni na czwartkowej sesji.

(MT)
REKLAMA

Komentarze (3)

 body check body check

0 0

Utrzymanie sekcji hokeja jest niestety b. kosztowne, trzeba się z tym liczyć; zawodnicy, sprzęt, lodowisko, wyjazdy. Jak utrzymać taki klub? to nie tylko problem m. Torunia. Przydałby by się jakiś sponsor, byle nie ktoś w osobie Termińskiego, wtedy nawet kiji i krążków zbrakłoby. 09:10, 18.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jan Jan

4 0

Hokej w Toruniu musi być nie można dopuscić do tego co się stało w Bydgoszczy , bo bedziemy tego gorzko załowali przez wiele lat , odbudować drużynę od zera jest bardzo ciężko , a i młodzież ma inną motywację do treningu jak jest drużyna seniorska . Chyba że to wszystko zaorać i iść na piwo !!! 16:08, 18.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mcdavid 97Mcdavid 97

5 0

Żużlowcy spadają z ligi , a hokeiści wchodzą w tym sezonie do extra klasy i sponsorzy przenoszą się na Bema . Przy takim budżecie jak ma żużel to w Toruniu w hokeju mamay ligę mistrzów i zawodników z NHL . Szkoda że Pan Karkosik nie chce wspomóc klubu a zarazem miasta wzorem Pana Filipiaka z Cracovii , przykre to jest !!! Miejmy nadzieję , że się znajdą pasjonaci tej pięknej dyscypliny . Hokej w Toruniu to TRADYCJA ! 16:18, 18.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018