Zamknij
REKLAMA

Oto nowe miejsce w Toruniu - hotel Nicolaus [FOTO]

12:30, 27.04.2017 | WG
REKLAMA
Skomentuj
Tak prezentuje się hotel Nicolaus widziany z najwyższego z tarasów, fot. Tomasz Berent

Na rogu Ducha św. i Kopernika swoje podwoje otworzył czterogwiazdkowy hotel Nicolaus. Jego właściciele już zapowiadają, że powalczą o pięć gwiazdek.

Nicolaus - nowy toruński hotel z czterema gwiazdkami - został otwarty w środowy wieczór. Kompleks składa się aż z czterech połączonych ze sobą kamienic na rogu ul. Ducha św. i Kopernika, które niegdyś należały do miasta. Dwie z nich zostały praktycznie odbudowane od zera, a kolejne dwie - gruntownie odrestaurowane. Nicolaus to udane połączenie dawnej i nowoczesnej architektury.

W hotelu powstało 26 pokoi. Są to w większości pokoje jedno- i dwuosobowe. Każdy jest wyposażony w klimatyzację, łazienkę, bezpłatne WiFi i telewizory z płaskim ekranem, które wyłączone służą jako duże lustra. Pokoje są dźwiękoszczelne. Na gości czekają też apartamenty typu superior o powierzchni 48 m kw. Ceny za jedną dobę w Nicolausie - w popularnym serwisie Booking.com - wahają się od 350 do 1,5 tys. zł.

Nicolaus to inwestycja Michała Durmowicza, właściciela włocławskiej firmy Hit, która zajmuje się dystrybucją i eksportem owoców i warzyw.

- Takich kamienic w Toruniu jest mnóstwo - mówi Michał Durmowicz, właściciel hotelu Nicolaus. - Ale ja starałem się z wielkim pietyzmem do zastanej materii podejść. Będę starać się dalej takie czynić kroki, żeby ten obiekt przynosił chluby, a jednocześnie wtopił się w całą przepiękną toruńską infrastrukturę.

Durmowicz zaznacza, że do prac przy budynku zaangażował głównie osoby z Torunia i Włocławka. Nad wyglądem hotelu pracowała m.in. Ela Grochowska. Za design odpowiedzialni są Janusz Płoszaj i Joanna Małecka-Jurek, która wykonała murale.

Właściciel hotelu ma już plany rozwoju obiektu. Nie chce poprzestać na czterech gwiazdkach. Chce w niedługim czasie także podnieść komfort kompleksu i powalczyć o pierwsze pięć gwiazdek w Toruniu.

Na otwarcie przybyło wielu oficjeli m.in. na czele z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim oraz toruńskich przedsiębiorców. Podczas niego  krótkim recitalem wystąpiła Kasia Stankiewicz. 

- Zrobiliście kawał wspaniałej roboty - mówi Zaleski. - Mówię to nie jako komplement. Miałem to szczęście wcześniej zwiedzić cały obiekt - od piwnicy aż do tarasów. Obejrzeć każdy zakątek. W związku z tym wiem, co mówię. Wykonane naprawdę doskonale, perfekcyjnie, z dużą dokładnością, starannością i uwzględnieniem także wszystkich elementów związanych z dziedzictwem kulturowym naszego miasta. 

Wewnątrz kamienic znajduje się niewielkie patio. Natomiast na szczycie kamienic powstały trasy, gdzie dostaniemy się za pomocą windy lub drewnianymi schodami. Z nich roztacza się widok na okoliczne kamienice i Katedrę św. Janów. Całość dopełnia otwarta już w marcu Bistro Nicolaus, na czele której stoi Bartłomiej Witkowski, kucharz znany z programów Top Chef i Wieprza Pieprzem.

(WG)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

JanuszJanusz

5 0

Gratulacje za kreatywne podejście do kwestii nazwy hotelu. 13:03, 27.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

5 gwiazdek5 gwiazdek

2 0

Czyli na mur musi być basen! 13:16, 27.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KamilKamil

7 0

Z jakiej okazji Zaleski promuje się przy otwarciu prywatnej inwestycji? 17:28, 27.04.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Adam 12Adam 12

1 0

dla Ciebie to Pan Prezydent Zaleski i warto o tym pamiętać 14:13, 30.04.2017


REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone