Zamknij
08:54, 09.12.2024

W gminie Kijewo Królewskie doszło do zdarzenia z udziałem samolotu szkoleniowego. Na miejscu interweniowały służby. Co wiadomo o całym zdarzeniu?

[ALERT]1733730492221[/ALERT]

Do wypadku doszło w niedzielę (8 grudnia) w Watorowie w powiecie chełmińskim. O godzinie 10:18 do Stanowiska Kierowania PSP w Chełmnie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu. Na miejscu pojawiło się aż dziewięć zastępów PSP, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz policja.

Okazało się, że samolot Cessna 150 w trakcie lotu szkoleniowego spadł na ziemię w odległości około 500 metrów od ośrodka szkoleniowego Adriana Aviation.

Jak informują służby, pilot – około 50-letni mężczyzna – oraz 19-letni pasażer zostali przetransportowani do szpitala z lekkimi obrażeniami zewnętrznymi.

Co było przyczyną wypadku?

Przyczyny wypadku będą teraz ustalać eksperci z Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, aby umożliwić przeprowadzenie szczegółowych analiz.

Szczęście w nieszczęściu

Pomimo dramatycznego przebiegu zdarzeń, poszkodowani mogą mówić o dużym szczęściu. Ich obrażenia są niewielkie, a szybka reakcja służb pozwoliła uniknąć większych konsekwencji.

Zobacz także:

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
Zobacz więcej fotorelacji
W Parku Glazja wciąż płoną znicze
zobacz fotorelację
Awaria gazociągu na lewobrzeżu w Toruniu
zobacz fotorelację
W tym miejscu polują na motocyklistów?
zobacz fotorelację
Potężny pożar hali. Rodzina prosi o pomoc
zobacz fotorelację
Uroczystości pod pomnikiem w Otłoczynie
zobacz fotorelację
45 lat od największej katastrofy kolejowej
zobacz fotorelację
Nocny Turniej Mixtów
zobacz fotorelację
Anielska Plaża - Turniej Kobiet
zobacz fotorelację
Koncert zespołu Mitra w Aleksandrowie Kujawskim
zobacz fotorelację
Śmierć na torach pod Toruniem
zobacz fotorelację