Rada Społeczna ds. Konsultacji Społecznych zapowiada aktywną pracę nad ważnymi dla Torunia tematami. Miasto przekonuje, że teraz wszystko w rękach mieszkańców – ich głos ma mieć szczególne znaczenie.
Powołana przez Prezydenta Miasta Pawła Gulewskiego Rada rozpoczęła nową kadencję.
Składa się z przedstawicieli mieszkańców, organizacji pozarządowych oraz reprezentantów Prezydenta. Przewodniczącym został Patryk Wawrzyński, dyrektor Biura Dialogu i Innowacji Miejskich.
W jej skład weszli również: Jadwiga Pawlikowska i Małgorzata Wawrzak jako przedstawicielki mieszkańców, Jan Kwiatkowski i Anna Lamers jako przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz Aleksandra Iżycka, Paweł Piotrowicz i Krzysztof Ślebioda.
[ZT]62482[/ZT]
Podczas pierwszego posiedzenia Rada zaopiniowała wnioski zgłoszone do Planu Konsultacji Społecznych na 2025 rok. Oto niektóre z propozycji:
Wnioski mogą składać rady okręgów, 100 mieszkańców lub pięć organizacji pozarządowych. Każdy wniosek musi zostać zaopiniowany przez Radę Społeczną.
Toruniak 15:35, 13.12.2024
Czyli każda grupa będzie pilnowała swoich egoistycznych spraw. Pytanie jak to wpłynie na inwestycje i rozwój miasta skoro każdy chce mieć wokół siebie las i polne drogi. 15:35, 13.12.2024
Toja15:39, 13.12.2024
W Toruniu jest miejsce na las, na park ale też na galerie, wysokościowce ponad 100m i nowoczesne biurowce. Jeśli ktoś chce tylko jedno to nie ma zrównoważonego rozwoju. Nie można zrobić z miasta wsi bo ludzie się wyprowadzą i zostanie dziura. Budując dbajmy też o zieleń dookoła. Proszę spojrzeć na Lipsk . Nowoczesne miasto, nowoczesne biurowce ale też pełno zieleni. Da się wszystko. 15:39, 13.12.2024
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
kino20:57, 13.12.2024
2 0
Żeby były biurowce to musieliby być jeszcze klienci. Budowę biurowców rozpoczyna się wtedy, gdy ma się podpisane umowy z częścią najemców. Jakoś w zamożnej Szwajcarii, we Włoszech są duże miasta bez wielkich biurowców, bo tam się szanuje estetykę historycznych miast.
Po 2. na pierwszy rzut oka biurowce, blichtr, pozory zamożności a pod spodem podarte stare gacie (czyli nieremontowane kamienice, zaniedbana zieleń, brud itd). 20:57, 13.12.2024