Nie dajemy się zimie! Toruńskie MPO rozstawiło pojemniki z mieszanką soli i piasku w kluczowych miejscach miasta. Te magiczne skrzynie pełne "zimowego złota" mają pomagać mieszkańcom szybko rozprawić się z lodem i śniegiem.
Pojemniki zostały rozstawione już w listopadzie. Każdy z nich ma ładowność 1 tony, a mieszanka w proporcji 1:3 pozwala na skuteczne posypywanie chodników i dróg w razie opadów śniegu lub przymrozków.
[ANKIETA]668[/ANKIETA]
Jak tłumaczy MPO, obecność pojemników ma umożliwić mieszkańcom szybką reakcję po opadach śniegu lub przymrozkach. Jakby tego było mało, przy każdym pojemniku znajdziecie łopaty – do akcji można wkroczyć od razu. Gdzie już stoją magiczne skrzynie?
Oto lokalizacje, gdzie możecie znaleźć pojemniki:
[ZT]61662[/ZT]
Masz pomysł, gdzie jeszcze przydałby się pojemnik z solą? Wiesz o miejscu, gdzie śliska nawierzchnia może zagrażać zdrowiu mieszkańców? Zgłoś to do MPO! Możesz dzwonić pod numer 56 6398124/125 lub wysłać maila na [email protected].
🤣🤣🤣08:05, 12.12.2024
To żart?
🤣15:01, 12.12.2024
Kpina to po co jest ten zarząd dróg i pseudo władcy Torunia?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Kolejna zmiana na newralgicznym skrzyżowaniu
Kak wskazuje praktyka polskim kierowcom nie przeszkadzają nawet najlepiej zaprojektowane i zbudowane drogi i skrzyżowania w tym, żeby powodować wypadki. To nie skrzyżowania są newralgiczne, tylko kierowcy.
też kierowca
17:53, 2025-07-04
Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle
co za dziadowski dziennikarstwo - byle łeb popełnia wysryw na platformie dla atencjuszy- kretynów, a już szmatławe ddt wtóruje mu w trzepaniu kuca
zamknąć was!
16:35, 2025-07-04
Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle
W Polsce coraz częściej można odnieść wrażenie, że osoby o innym kolorze skóry traktowane są z góry jako zagrożenie, zanim jeszcze cokolwiek zrobią. Stereotypy i uprzedzenia wciąż mają się dobrze, a narracja oparta na strachu często zastępuje rozsądek i empatię. Tymczasem, gdy sprawcą przestępstwa jest etniczny Polak, zwłaszcza jeśli nie wpisuje się w medialny obraz „innego”, sytuacja bywa traktowana znacznie łagodniej — zarówno przez opinię publiczną, jak i niekiedy przez organy ścigania czy media. W takich przypadkach szybko pojawia się próba usprawiedliwiania: że to był „wypadek”, że „nie chciał”, że „był pod wpływem emocji”. Warto postawić pytania, które nie dają spokoju: Ile warte było życie Klaudii, brutalnie odebrane bez żadnego powodu? Jak wyceniono życie małżeństwa, które zostało potrącone na przejściu dla pieszych w Nowy Rok przez taksówkarza kilka lat temu? Czy ich tragedie były nagłaśniane i traktowane z równym oburzeniem, jak te, w których sprawcą jest osoba o innym pochodzeniu? Dopóki nie zaczniemy traktować wszystkich obywateli — bez względu na kolor skóry, pochodzenie czy wyznanie — z równą miarą, nie możemy mówić o sprawiedliwości. Każde życie ma taką samą wartość. Tolerowanie przemocy w jednej grupie i demonizowanie innej prowadzi tylko do pogłębiania podziałów i niesprawiedliwości społecznej.
Obserwator
16:13, 2025-07-04
Toruń | Co się działo w pod komendą policji?
Wow k.......wow
AskaTorunKujPom
14:58, 2025-07-04