W Toruniu powstanie nowe miejsce pamięci poświęcone Zbigniewowi Herbertowi – jednemu z najwybitniejszych polskich poetów XX wieku.
Skwer z popiersiem autora „Pana Cogito” zaplanowano przy ulicy Tujakowskiego, na granicy starówki i Bydgoskiego Przedmieścia. W przyszłym roku stanie tam rzeźba autorstwa Macieja Jagodzińskiego-Jagenmeera, wykonana z brązu i zielonego mylonitu.
Miasto przekonuje, że to będzie przestrzeń poetyckiej refleksji, z ławkami, oświetleniem i zielenią – hołd dla artysty, który właśnie w Toruniu kształtował swoją wrażliwość i filozofię.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz