Wieloletnia nauczycielka języka polskiego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, działaczka społeczna i Sybiraczka. Zmarła w wieku 98 lat.
Przez dekady uczyła kolejne pokolenia toruńskiej młodzieży, przekazując nie tylko wiedzę, ale także wartości ukształtowane przez trudne doświadczenia z Syberii. Wspominana jako osoba pełna godności, odwagi i oddania – zarówno szkole, jak i Ojczyźnie. Pozostanie w pamięci jako autorytet i świadek historii.
[ZT]69285[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz