Automobilklub Toruński z głębokim smutkiem poinformował, że w dniu 27 marca 2024 zmarł Honorowy Prezes Automobilklubu Toruńskiego, Tadeusz Władyko, jeden z założycieli klubu. Miał 97 lat.
Urodzony 8 października 1927 roku w Wilnie, Tadeusz Władyko po zakończeniu drugiej wojny światowej zamieszkał w Toruniu, gdzie ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Zawodowo związany był z dziennikarstwem, będąc Kierownikiem Oddziału Toruńskiego Gazety Pomorskiej. Jednak to jego pasja do motoryzacji i sportu motorowego sprawiła, że na zawsze odznaczył się w lokalnym oraz ogólnopolskimi środowisku motorowym.
Aktywnie zaangażowany w działalność społeczną, Tadeusz Władyko był jednym z głównych promotorów rozwoju sportów motorowych w Toruniu i regionie.
Niezwykle istotnym momentem w działalności Tadeusza Władyki było zorganizowanie pierwszych wyścigów samochodowych na toruńskim lotnisku w roku 1970, co umożliwiło Toruniowi stać się centralnym miejscem dla rozgrywania wyścigów samochodowych rangi Mistrzostw Polski i Mistrzostw Krajów Demokracji Ludowej.
Jego zasługi dla polskiego sportu motorowego zostały docenione przez Krajowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Motorowego, który w roku 1991 uhonorował Tadeusza Władykę tytułem "Godności Członka Honorowego PZM".
Pogrzeb Tadeusza Władyki odbędzie się 2 kwietnia w Toruniu.
myśliwy 22:16, 28.03.2024
Kolega Tadeusz był też zapalonym myśliwym, uczył i zarażał pasją wiele pokoleń przyszłych myśliwych. Niech mu Knieja wiecznie szumi! Darz Bór
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Most, nowe ulice, parkingi. Oto bilans 30 lat MZD
likwidacja dwóch jezdni koło kina i zrobienie jednej jezdni z rondem spowoduje że mieszkańcy szybciej dojadą do pracy i szkoły, super plan.
mieszkaniec1
19:37, 2025-06-08
Most, nowe ulice, parkingi. Oto bilans 30 lat MZD
Mieszkańcy dziękują Panu Michałowi, można powiedzieć zastał miasto drewniane a zostawił murowane, brawo Panie Michale. Miasto miało wielkie szczęście i przyjemność być zarządzane przez Pana. A teraz mieszkańcy z uśmiechem przepełnieni miłością czekają co będzie dalej
Zarzadzanie
19:32, 2025-06-08
Kolejne wybryki znanego 18-latka. Sąd wydał wyrok
A wiadomo ze to gł upek. To Co za trzecim razem jazdy bez uprawnień kolejna kara 7209zl grzywna 1.5 roku w zawieszeniu na 4lata i ojoj oj ojj nie rób tak więcej A co sąd powie jak w końcu kogoś potrąci śmiertelnie jakieś sugestie panie sędzio pan powie ci rodzinie yrupa mówić
Zapytankoski
18:49, 2025-06-08
Most, nowe ulice, parkingi. Oto bilans 30 lat MZD
brawo Andrzej Glonek , dopiero z perspektywy czasu można powiedzieć jakim porządnym byłeś człowiekiem, dyrektorem MZD GRATULACJE 👍👍👍👍👍👍👍
dddddddddd
15:36, 2025-06-08