Zamknij

Toruń: społeczność UMK znów w żałobie. Nie żyje wieloletnia pracownik uczelni

Adam Jóźwiak Adam Jóźwiak 16.30, 10.01.2023 A.J.
Skomentuj fot. depositphotos/zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

7 stycznia 2023 r. zmarła dr Aleksandra Skarbińska, emerytowana pracowniczka Instytutu Matematyki oraz Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Miała 76 lat.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Aleksandra Skarbińska urodziła się 24 listopada 1946 roku w Strzelnie. Uczęszczała tam do szkoły podstawowej oraz liceum ogólnokształcącego. W roku 1965 rozpoczęła studia w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, gdzie w 1969 roku otrzymała tytuł magistra, a następnie podjęła pracę. W roku 1984 obroniła pracę doktorską pt. "C-grafy jako lingwistyczne rozszerzenie sieci Petriego oraz ich zastosowanie do programowania równoległego i badania gramatyk kontekstowych". W roku 1995 związała się z Instytutem Pedagogiki UMK, gdzie działalność naukowo-dydaktyczną prowadziła aż do emerytury.

Była autorką wielu publikacji z zakresu dynamicznego programowania multimedialnego oraz oceny tego oprogramowania. Zajmowała się również metodyką komputerowego wspomagania kształcenia. Prowadziła zajęcia dydaktyczne z programowania multimedialnego, grafiki komputerowej w edukacji oraz metodyki technologii informacyjnej. Wydała podręczniki programowania "Snapgrafx w praktyce nauczycielskiej" oraz "Multimedia w Logo Komeniuszu".

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 11 stycznia 2023 r. o godz. 14:00 w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Szczecińskiej 48 w Toruniu. Po mszy urna z prochami zostanie odprowadzona na cmentarz przy ul. Turystycznej 49 w Kaszczorku.

Zobacz także:

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

HehHeh

1 0

Przestańcie juz w końcu pisać ze UMK znowu w żałobie...Dlaczego nie piszecie jak umrze ktoś z innego zakładu pracy w Toruniu? Bo pracowała na UMK to jakaś lepsza? W każym zakładzie co jakiś czas pracownik umiera i się tego nie nagłaśnia.Nie segregujcie ludzi na lepszych i gorszych.Umrze np.pani z biblioteki ale z UMK to trzeba o tym napisać - żałośni jesteście. 18:57, 10.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%