Zamknij

Wzruszony Michał Zaleski odpowiada prezydentowi Ukrainy. Oto, co powiedział!

09:20, 24.05.2022 | ddtorun.pl/informacja prasowa
Skomentuj fot. archiwum
REKLAMA

Wzruszony Michał Zaleski odpowiada prezydentowi Ukrainy. Oto, co powiedział! 

Prezydent Torunia Michał Zaleski odniósł się wczoraj (poniedziałek) do słów prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Przypomnijmy,  w niedzielę 22 maja 2022 r., podczas przemówienia przed Radą Najwyższą Ukrainy, prezydent Zełenski podziękował Polsce i wszystkim Polakom za dotychczasową pomoc udzieloną obywatelom tego kraju.

Wymienił też nazwy miast w Polsce, które okazały wsparcie swoim miastom partnerskim na Ukrainie: Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Bydgoszcz, Toruń, Lublin, Katowice, Opole, Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Rzeszów, Białystok, Olsztyn i Kielce.

- Chcę z tej trybuny wymienić wszystkich, aby usłyszało to każde województwo, powiat i gmina, których poparcie czuje dziś każdy region, miasto, wieś, hromada (gmina) ukraińska - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Do tych słów odniósł się prezydent Torunia.

- Z dumą i wzruszeniem przyjąłem wczorajsze podziękowanie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego dla polskich miast i wskazanie Torunia, jako jednego z miejsc, które okazały się bezpieczną przystanią dla uchodźców z Ukrainy.

Doskonale wiem, że nie dla podziękowań i korzyści otworzyliście swoje domy i serca, ale cieszę się, że Toruń jest miastem dobrych ludzi, oraz że Wasze poświęcenie, człowieczeństwo i empatia zostały dostrzeżone. Brawo! Jesteście wspaniali! - powiedział prezydent Michał Zaleski. 

Toruń od początku wybuchu wojny angażuje się w działania pomocowe dla obywateli Ukrainy - zarówno na miejscu, jak i na terenie tego kraju. Przez nasze miasto przewinęło się już ponad 5 tys. uchodźców. Wielu z nich znalazło tutaj pracę i schronienie, zarówno w prywatnych domach torunian, jaki i w miejscach zakwaterowania zbiorowego, przygotowanych przez miasto i jego partnerów.

Działają punkty informacyjne dla uchodźców, strona internetowa w języku ukraińskim, sprawnie nadawane są PESELE i wypłacane są świadczenia pomocowe dla uchodźców. Miasto zorganizowało też specjalne imprezy dla ukraińskich gości - pikniki, koncerty, śniadanie wielkanocne.

Do Łucka, naszego miasta partnerskiego w Ukrainie, wysłaliśmy już pięć konwojów z pomocą humanitarną, m.in. żywnością, środkami czystości, lekami, odzieżą termoaktywną, agregatami prądotwórczymi, bateriami i ładowarkami, namiotami, mobilnymi prysznicami itp.

[ALERT]1653376837792[/ALERT]

 

(ddtorun.pl/informacja prasowa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

Toruńska Pamięć KresToruńska Pamięć Kres

5 3

Dzień dobry nasza kochana redakcjo dd Toruń. Z racji iż dzięki waszym poprzednim artykułom na nasz temat dobijamy pomału do okrągłej liczy 1k wyświetleń filmu. Jeśli to się wydarzy chcemy abyście wiedzieli, że dolożyliscie do tego swoją cegiełkę. Wprost z naszego polskiego serca dziękujęmy wam za tą darmową reklamę, a po osiągnięciu 1000 wyświetleń w ramach podziękowań będziemy mieli dla was i waszych czytelników kolejną również darmową niespodziankę video.
W związku z tak wspaniałą współpracą pozdrawiamy i życzymy wam jak najwięcej publikacji tego typu. Dzięki, którym obudziliście uśpionych mieszkańców miasta Torunia.
TPK. 10:18, 24.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TojdiTojdi

14 2

No a co ten dziadzio mógł powiedzieć dawajta tu dawajta, tu wszystko za darmo, a *%#)!& Polak niech na was robi, stara ukraińska klempa, czy wypasiony wieprz jeżdżą za darmo. A kanary terroryzują 10 letnie dziecko. Prezydencie życzę ci abyś ty widział cierpienie i wyrządzoną krzywdę swoim wnukom, łzy, ból, krzyk. Oj życzę ci tego. A moje życzenia się spełniają. 10:28, 24.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DotaDota

17 2

Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść... Jego się nie da słuchać. Inna epoka. 10:46, 24.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ciekawskiciekawski

12 1

a spłakał się sołtys z tego wzruszenia? 14:30, 24.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nicknick

2 2

Nikt nie terroryzuje dziecka. Dojechała do 2 przystanku więc miała czas na skasowanie biletu. Nie zrobiła tego więc dostała mandat. Nie została zakuta w kajdany, pobita, obrażona i przewrócona na podłogę dla twojej wiadomości. 08:22, 25.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mikimiki

12 0

chłopu nic nie można powiedzieć , zaraz beczy . 12:21, 25.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MaciejMaciej

3 0

Postkomunista to dobry aktor, kiedy daje to punkty u wyborców to wzruszy się. Zrobi wszystko dla władzy 07:16, 30.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%