Zamknij

Jak zwiększyć trwałość wystylizowanych paznokci?

10:14, 24.01.2022 | materiał partnera

Dłonie są wizytówką kobiety, a wystylizowane paznokcie dodają jej klasy i uroku. Coraz więcej kobiet decyduje się na stałe wizyty u stylistki paznokci lub sama postanawia zainwestować w sprzęt. Niestety, ale często tym, co frustruje najbardziej, jej krótka trwałość gotowego manicure.  

Czym jest spowodowane niszczenie się gotowej stylizacji? Jak przedłużyć efekt hybrydy, żelu czy zwykłego lakieru, tak aby trzymał się nawet dwa razy dłużej? Zdradzamy kilka sposobów. 

Niedopatrzenia w manicure a trwałość wystylizowanego paznokcia 

Na początek warto zastanowić się nad tym, skąd w ogóle bierze się problem. Zaczniemy od wizyty u manicurzystki. Doświadczona stylistka paznokci, powinna wykonać go tak, aby do momentu następnej wizyty, dana stylizacja trzymała się na jak najwyższym poziomie. Przecież po to właśnie płacimy stylistce, aby zapewniła nam najwyższą jakość i profesjonalizm.   

Zwróć więc uwagę na to kim jest Twoja stylistka paznokci. Jeśli Twój manicure nie trzyma się dobrze, najprawdopodobniej jest to spowodowane brakiem doświadczenia, osoby, która go wykonuje. 

Wiele początkujących stylistek, popełnia błędy lub inwestuje w tani sprzęt, aby zaoszczędzić na produktach. Efekt jest potem jaki jest. W gabinecie stylistki powinny znajdować się sprzęty najwyższej jakości tj. frezarki, lampy, nożyczki, pilniki czy co najważniejsze - lakiery. 

Kolejny błąd to niedopasowanie odpowiednich narzędzi do konkretnej czynności. Pilniki, którymi piłujemy płytkę powinny być odpowiedniej gradacji. Nie bez powodu, wyposażenie dla manicurzystki, jest tak obszerne. Zwróćmy uwagę chociażby na ilość frezów stosowanych w gabinecie, od różnych kolorów, przez kształty, aż po materiał, z jakiego są wykonane. 

Jeśli sama amatorsko wykonujesz manicure, być może to brak wiedzy, prowadzi do błędów, jakie popełniasz, a w efekcie do słabej stylizacji. 

Aby dobrze wykonać manicure, nie trzeba kończyć studiów w tym kierunku, wystarczy zainteresować się tematem. Można np. przejść kurs stylizacji paznokci, gdzie profesjonaliści uczą krok po kroku, jak wykonać daną stylizację oraz przekazują niezbędną wiedzę teoretyczną, która okazuje się być kluczowa w wykonywaniu manicure lub pedicure na najwyższym poziomie. 

Jak przedłużyć trwałość manicure – krok pierwszy przygotowanie płytki paznokcia 

Aby lakier na paznokciu trzymał się dłużej, warto już na samym początku zadbać o odpowiednie przygotowanie płytki. W tym celu należy nadać paznokciom odpowiedni kształt. Pilnik powinien mieć gradacje 100/180, a paznokcie piłujemy w jedną stronę.  

Warto również skupić się na porządnym odsunięciu skórek. W tym celu zmiękczamy je odpowiednim preparatem, a następnie delikatnie kopytkiem, odsuwamy maksymalnie. Możemy wspomóc się frezarką, aby jak najdokładniej odsunąć skórki. Jest to bardzo ważne, gdyż jeśli nie odsuniemy skórek, odrost sprawi, że stylizacja będzie się krócej trzymać. 

Jak przedłużyć trwałość manicure – krok drugi zmatowienie płytki bloczkiem polerskim 

Samo zmatowienie płytki paznokcia potrafi przedłużyć trwałość stylizacji o tydzień! Dlaczego? Zmatowiona płytka zwiększa swoją przyczepność, co sprawia, że lakier wnika w nią głębiej i trzyma się o wiele dłużej. Do matowienia używaj bloczka polerskiego, który jest do tego dedykowanym narzędziem. Pamiętaj, aby upewnić się, że płytka jest czysta i nie pozostały na niej żadne drobinki. 

Jak przedłużyć trwałość manicure – krok trzeci odtłuszczenie i odpylanie płytki 

Wiele kobiet zapomina o tym etapie, a jest on bardzo ważny. Jeśli na płytka nie jest idealnie czysta, lakier będzie trzymał się zdecydowanie krócej. Jak odtłuścić płytkę paznokcia? Najlepiej sprawdzi się do tego specjalny cleaner.  

Absolutnie nie używaj do tego zmywacza do paznokci, pełni on inną funkcję i nie zrobi tego tak dokładnie, jak dedykowany do odtłuszczania cleaner. Do odtłuszczania używamy wacika bezpyłowego, który nie pozostawi, żadnych pozostałości na płytce paznokcia. 

Jak przedłużyć trwałość manicure – krok czwarty aplikacja primera 

Aplikacja primera, przed nałożeniem bazy, również zwiększy nam przyczepność. Pamiętaj jednak, aby poczekać, aż primer kwasowy lub bezkwasowy odparuje, zanim przejdziesz do następnego kroku. 

Jak przedłużyć trwałość manicure – krok piąty prawidłowe malowanie 

Baza pod paznokcie to podstawa zwłaszcza, jeśli mamy słabe i kruche paznokcie. Pozwoli ona nie tylko zwiększać trwałość manicure, ale także dodatkowo wzmocni naszą płytkę. Jeśli dodatkowo ją utwardzimy, wzmocnimy ten efekt. 

Najlepiej aplikować dwie warstwy lakieru. Jedna po drugiej w odstępie kilku minut. Warstwy powinny być cienkie. Utwardzenie każdej z warstw w lampie, gwarantuje zwiększenie jej trwałości. 

Na koniec nie możemy zapomnieć o topie, który dodatkowo utrwali całą stylizację. Potrafi on wpłynąć na trwałość nawet najtańszego lakieru.   

Warto zwrócić uwagę na termin ważności lakieru. Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, że przechowuje lakiery dawno przeterminowane, co wpływa nie tylko na trwałość manicure, ale także na stan naszych paznokci. 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%