Czasem wystarczy wziąć jeden dzień urlopu i przedłużyć sobie długi weekend. Jak będzie to wyglądać w 2023 roku? Przygotowaliśmy zestawienie.
Polacy kochają tzw. długie weekendy. To znakomita okazja do przedłużenia urlopu i wyjechania za miasto, odwiedzenia rodziny czy po prostu odpoczynku. Kalendarz dni wolnych od pracy to niezwykle ważna kwestia przy planowaniu urlopu. W 2023 roku czeka nas 250 dni roboczych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami 13 dni świątecznych jest ustawowo wolnych od pracy. Razem z weekendami dni wolnych od pracy jest 115.
Jeśli jednak święto o stałej dacie (np. Nowy Rok, Święto Niepodległości) wypada w sobotę, to za ten dzień pracownikom zatrudnionym na umowę o pracę przysługuje dodatkowy dzień wolny. Wtedy termin odbioru dnia wolnego należy uzgodnić indywidualnie z pracodawcą.
Z kalendarza wynika, że w 2023 roku mamy sześć długich weekendów. Aby w pełni skorzystać ze wszystkich, trzy z nich wymagają wzięcia dodatkowego, jednego dnia wolnego. Jeżeli więc skrupulatnie wyliczymy swoje urlopy, to otrzymamy łącznie dodatkowe 23 dni wolnego, z czego tylko trzy z puli dni urlopowych.
Pierwszy długi weekend już w styczniu. Święto Trzech Króli (6 stycznia) wypada w piątek, co oznacza przedłużone wolne o jeden dzień. Później będzie Wielkanoc. To trzy dni wolnego od 8 do 10 kwietnia.
Pierwsza okazja do przedłużenia wolnego przytrafi się w maju. Święto Pracy (1 maja) wypada w tym roku poniedziałek, a Konstytucji 3 Maja (3 maja) w środę. Jeśli zdecydujemy się wziąć wolne drugiego dnia miesiąca, to majówka potrwa aż pięć dni. -
Szansa na dłuższe wolne przydarzy się też przy okazji Bożego Ciała (8 czerwca), które wypada w czwartek. Biorąc jeden dzień wolnego 9 czerwca możemy skorzystać z czterech dni wolnego.
Z kolei w sierpniu przypada święto Wojska Polskiego i jednocześnie Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia). W tym roku to wtorek. Biorąc dzień wolnego przed świętem odpoczniemy dłużej.
Ostatnia okazja do przedłużenia wolnego przypadnie w grudniu, przy okazji świąt Bożego Narodzenia. W 2023 roku 25 i 26 grudnia to poniedziałek i wtorek. Daje to cztery dni wolnego. Jeśli zdecydujemy się jednak "zaszaleć" i weźmiemy wolne 27, 28 i 29, to do pracy wrócimy dopiero 2 stycznia (1 stycznia to w 2024 roku poniedziałek).
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
PILNE | Nie żyje 24-letnia Klaudia. Zmarła w szpitalu
Słyszeliście, żeby ten roody dojczland lub ktoś z bandy roodego złożył kondolencjje rodzinie lub wyraził ubolewanie z powodu tej tragedii!!!???? Ale jak miał to zrobić, skoro doprowadziła do tego jego polityka....
Wojas
07:23, 2025-07-02
Chwile grozy nad jeziorem
Brawo jeetes prawdziwym bohaterem 👍
Henias
21:41, 2025-07-01
Znamy personalia podpalacza z Rubinkowa
Porażająca głupota nie boli, ale nazywa się "redakcja" ddtoruń i objawia się konfabulacjaimi głoszonymi publicznie. Dym z tych opon przemieścił się w kierunku poza Toruń i nie objął żadnego teranu zamieszkanego...i nikomu ani niczemu nie zagroził.
bolek
14:40, 2025-07-01
Największa atrakcja Ciechocinka zamknięta. Wydano komun
Upały 35 stopni i akurat fontanna zamknięta. Nie można było przesunąć terminu, by w największe upały chłodziła kuracjuszy?
niki
14:04, 2025-07-01
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz