Zamknij

Branża kreśli "czarny scenariusz". Wszystko przez...

07.30, 11.08.2022 Źródło: PortalSpożywczy.pl
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Przedstawiciele branży piekarniczej wskazują, że ograniczenie produkcji poprzez problemy z dostawą prądu i gazu mogą wpłynąć na to, że ceny chleba będą wyższe. Scenariusz związany z brakiem chleba na sklepowych półkach, ich zdaniem, również jest możliwy. 

Jesienią może zabraknąć pieczywa? To rzeczywiste zagrożenie czy napędzanie paniki? Portal Spożywczy w rozmowie z przedstawicielami branży wyjaśnia, czego Polacy mogą spodziewać się w najbliższych miesiącach. 

Branża kreśli "czarny scenariusz" 

Przedstawiciele branży piekarniczej wskazują, że w dobie rosnącej inflacji, a także konieczności ograniczenia zużycia surowców produkcja może znacząco spaść. To również może wskazywać, że cena chleba "wystrzeli". 

Mówi o tym Jacek Górecki, prezes Stowarzyszenia Producentów Pieczywa w rozmowie z Portalem Spożywczym. 

- Niestety, taki scenariusz jest możliwy. Zgodnie z deklaracjami naszego rządu, żywności nam nie zabraknie, ponieważ pod kątem surowców Polska jest samowystarczalna. Jak jednak branża spożywcza ma ją wyprodukować, skoro grożą nam braki w dostępie do prądu czy gazu? Jeśli staną piece, nie będzie produkcji, a co za tym idzie zabraknie podstawowego produktu, jakim jest pieczywo - wskazuje.

Górecki dodaje, że w przypadku, kiedy "branża nie będzie miała zapewnionej ciągłości dostaw energii, to na półkach sklepowych zrobi się pusto". 

Branża boi się blackoutu i interweniuje w Ministerstwie Klimatu i Środowiska

Dystrybutorzy gazu i energii elektrycznej, jak wskazuje prezes SPP, już poinformowali branżę, że w sytuacji niedoborów mogą nie otrzymać gazu i energii elektrycznej.

W związku z tym Stowarzyszenie Producentów Pieczywa interweniowało w ministerstwie. 

- W imieniu całej branży piekarniczej zwróciliśmy się do Ministerstwa Klimatu o to, aby przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie produkcji pieczywa uznać za odbiorców chronionych - wskazuje Górski. 

(Źródło: PortalSpożywczy.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

taka wojnataka wojna

5 0

Zelensky sprzedał 17 milionów hektarów gruntów rolnych firmom Monsanto, Dupont i Cargill.dobrze czytasz,17 milionów hektarów dla firm GM0/chemicznych należących do BlackRock 10 miliardów dolarów, Vanguard 6 miliardów dolarów, Blackstone 881 miliardów dolarów. Głód jest zaplanowany. A ty Polaku dalej oglądaj tv i idź na 4,5,6,7,8 dawkę.... 11:42, 11.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%