Zamknij

500 plus dla seniorów! Co to za świadczenie? Kto może złożyć wniosek?

12:17, 23.05.2022 | Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji ze względu na ich stan zdrowia to tzw. 500+ dla seniora. Kto może ubiegać się o pieniądze i jakie warunki należy spełniać? 

Jak informuje Ministerstwo Rodziny i Polityka Społecznej z tego rodzaju wsparcia skorzystało blisko 800 tysięcy osób. W większości z świadczenia korzystają osoby powyżej 75 roku życia. 

Pieniądze wypłacane jest dożywotnio i trafiają do świadczeniobiorcy co miesiąc. 

Kto może liczyć na to świadczenie? 

Na dodatkowe świadczenie mogą liczyć osoby, które są obywatelami Polski lub innych państw z prawem pobytu lub stałego pobytu na terenie RP.

Nie mają ustalonego prawa np. do zasiłku stałego lub okresowego, ale są uprawnione do takiego świadczenia jak emerytura czy renta, które nie przekracza 1896,13 zł brutto. 

Ponadto są niezdolne do samodzielnej egzystencji, a niezdolność ta została stwierdzona odpowiednim orzeczeniem (o całkowitej niezdolności do pracy i niezdolności do samodzielnej egzystencji, orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji, orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym i niezdolności do samodzielnej egzystencji, orzeczenie o całkowitej niezdolności do służby i niezdolności do samodzielnej egzystencji). 

500 plus dla seniora. Gdzie złożyć wniosek? 

Otrzymywanie tego świadczenia wymaga uprzedniego złożenia wniosku. Można go złożyć w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych lub drogą internetową. Do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające stan zdrowia. 

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%