Zamknij

Wróci zdalne nauczanie? Minister zdrowia mówi o "priorytetach rządu"

16:40, 21.01.2022 | Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Rekord zachorowań na COVID-19 w Polsce skłania rządzących do podejmowania decyzji, które zahamują rozwój epidemii. W tym kontekście wraca temat zdalnej edukacji. 

W piątek (21 stycznia) padł rekord zakażeń koronawirusem w Polsce od początku pandemii. Ministerstwo przekazało, że tylko jednego dnia odnotowano 36665 zachorowań. 

To wzrost będący wynikiem szybkiego rozprzestrzeniania się w kraju wariantu Omikron. 

W związku z tym zaplanowano już wprowadzenie pracy zdalnej w sektorze administracji publicznej i samorządowej. W mediach, co rusz pojawia się również temat wprowadzenia nauki zdalnej. Ta, według różnych źródeł, miałaby zostać wprowadzona po feriach. 

Spekulacje te ucina jednak minister zdrowia, Adam Niedzielski. 

- Na pewno priorytetem rządu, jeśli chodzi o utrzymywanie i wprowadzanie restrykcji, jest jak najdłuższe zachowywanie nauki stacjonarnej - podkreślał szef resortu. 

Niedzielski wskazuje też na koszty nauki zdalnej, czyli "aspektu jakości edukacji, ale również problemów, które są związane z readaptacją po okresie przerwy".

Podobnego zdania jest szef resortu edukacji. Przemysław Czarnek uważa, że zdalnej nauki "da się uniknąć". 

- Jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie utrzymać naukę stacjonarną. Gdyby sytuacja się pogorszyła z dnia na dzień czy z tygodnia na tydzień, będziemy podejmować dalej idące decyzje. Na razie takiej potrzeby nie ma - cytuje słowa Przemysława Czarnka portal Wirtualna Polska. 

Jak podaje Wirtualna Polska, w czwartek (20 stycznia) w trybie stacjonarnym funkcjonowało 93,6 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 74 proc. szkół podstawowych i 81 proc. szkół ponadpodstawowych w 11 województwach.

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

TomaszTomasz

3 1

Praca zdalna i nauczanie zdalne jest bezwzględnie konieczne jak również więcej patroli do pilnowania obostrzeń wzrost zakażeń jest rażąco niepokojący!!; 19:30, 21.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%