Zamknij
REKLAMA

Masz pieniądze w tych bankach? Jest ostrzeżenie dla klientów

17:05, 12.10.2021 | M.O.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

CSIRT KNF - Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego ostrzega klientów. Chodzi o fałszywe strony internetowe dwóch znanych banków. 

Klienci dwóch banków - mBanku i Pekao znów na celowniku cyberoszustów. Przestępcy liczą na naiwność klientów i przygotowali fałszywą witrynę bankową. 

 - Cyberprzestępcy przygotowali fałszywą witrynę, która podszywa się pod @mBankpl. Nie dajcie się nabrać! Oszuści zobaczą Wasze hasło od razu, gdy tylko wpiszecie je na podstawionej stronie. Adres niebezpiecznej strony: hxxps://pl.mbank24.euonline - czytamy we wpisie.

Podobnie jest w przypadku Banku Pekao, a adres fałszywej witryny - pekaoplcom - wygląda łudząco podobnie do prawdziwej. 

- Przed logowaniem do serwisów Pekao koniecznie sprawdźcie, czy jesteście na bezpiecznej stronie! - przestrzega klientów bank.

Podejrzenia klientów powinien wzbudzić także wygląd strony logowania.

W przypadku kliknięcia w fałszywą stronę i wprowadzeniu na niej danych do logowania w łatwy sposób przechwytują zawarte tam informacje. To prosta droga do utraty dostępu do prywatnych danych, a także dostępu do środków zgromadzonych na rachunku bankowym. 

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

LOLLOL

2 5

Prawdopodobnie jedynie wyborcy skrajnej prawicy mogą się na to nabrać. Zwyczajnie wymagane jest IQ < 70. 21:22, 12.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kontra do uzytkownikkontra do uzytkownik

4 1

smieszny jestes, prawica z lewica ci sie pomylila idz tam po socjal oblechu 21:40, 12.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RomanRoman

0 0

Na czym opierasz to prawdopodobieństwo? Mogą się na to nabrać wyborcy każdej opcji politycznej, zarówno osoby z wykształceniem podstawowym, jak z wykształceniem wyższym informatycznym. Pośpiech, rozproszenie... powody można mnożyć. Obejrzyj filmiki na YT z osobami zajmującymi się zawodowo testami penetracyjnymi, a dowiesz się, że na proste sztuczki nabierają się, w pewnych okolicznościach, nawet pracownicy działów IT. 13:47, 15.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%