Zamknij
REKLAMA

Są zarzuty dla kierowcy autobusu, który przejechał 19-latkę. Co mu grozi?

10:00, 02.08.2021 | M.O. / PAP / Wirtualna Polska
Skomentuj fot. PAP
REKLAMA

31-letni kierowca miejskiego autobusu, który przejechał w Katowicach 19-letnią dziewczynę, został doprowadzony do prokuratury. Mężczyzna złożył wyjaśnienia, a także usłyszał zarzuty. Jakie? 

Do wypadku doszło w sobotę (31 lipca) przed szóstą rano opodal przejścia dla pieszych w pobliżu zbiegu ulic Mickiewicza i Stawowej - w ścisłym centrum Katowic.

Na dostępnym w mediach społecznościowych amatorskim nagraniu widać, jak kierowca autobusu najeżdża na grupę młodych ludzi, z których część uczestniczyła w bójce na pasie ruchu.

Nastolatka znika pod kołami pojazdu, który ciągnie ją przez kilkadziesiąt metrów, zaś jeden z mężczyzn jest popychany przez jadący autobus.

31-letni kierowca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, skąd w niedzielę przewieziono go do katowickiej prokuratury.

Do Prokuratury Rejonowej Katowice-Północ trafił w niedzielę krótko przed 10:30. Wcześniej policja przekazała prokuraturze dotychczas zgromadzony materiał dowodowy.

Są to m.in. zebrane dotąd zeznania świadków oraz ustalenia poczynione dzięki nagraniom wypadku - zarówno tym z monitoringu, jak i tym wykonanym smartfonami przez świadków.

Jak informuje portal Wirtualna Polska, kierowca autobusu, który śmiertelnie potrącił 19-letnią kobietę usłyszał w katowickiej prokuraturze zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa dwóch innych osób.

Jak dodaje WP "nieoficjalnie mówi się, że (sprawca- przyp. red.) zażywał silne leki opioidowe". 

- Na niekorzyść mężczyzny mają świadczyć zeznania świadków i nagrania z wypadku udostępnione w mediach społecznościowych. Za zabójstwo i usiłowanie zabójstwa grozi kara do 25 lat więzienia lub dożywocie - informują dziennikarze WP.

(M.O. / PAP / Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

ygujghjghjghjygujghjghjghj

1 3

kara śmierci i do piachu 🤣🤣🤣🤣 20:29, 02.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ankank

1 0

Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało,
moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie:

www.zakazanarandka.pl
__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub
zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam. 21:18, 02.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dodaj gazuDodaj gazu

0 0

A ja uwazam ze dobrze zrobił, wku.. rwił sie po ciezkiej zmianie. A goovniarzom sie nudziło to urzadzili sobie bojke zatrzymując ruch. A że policji nigdy nie ma, bo są ciągle zajeci opier.. dal.. aniem kebaba. To sie chlop zdenerwował myślę ze bardziej chcial ich nastraszyć, i sie zle skonczylo. Bo dzisiejsza młodzież szkolna to takie piz.. dy ze prędzej pod płaski autobus sie położy zamiast sie od niego odsunąć. Myślę ze wiele osob by podobnie postapiło. Bo kazdy ma czasami dosc tych bezdennie *%#)!& dzieciaków i ich roszczeniowego zachowania 20:37, 03.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%