Zamknij
REKLAMA

Proboszcz chce dopłaty za udzielenie komunii. "To dwie paczki papierosów"

15:00, 02.05.2021 | Źródło: Gazeta Wyborcza
Skomentuj
REKLAMA

Skandaliczne zachowanie proboszcz parafii w Ryczywole (woj, wielkopolskie). Proboszcz zażądał od rodziców dzieci idących do pierwszej komunii dopłaty, bo jego zdaniem zbyt za sakrament zapłacili zbyt mało. 

Proboszcz już wcześniej, zdaniem parafian, miał wymuszać duże sumy czy dodatkowe prace np. przy myciu okien świątyni na wysokości 7 metrów. Czarę goryczy przelała sytuacja. do której doszło przy okazji pierwszej komunii. 

O sprawie napisała poznańska Gazeta Wyborcza. Proboszcz parafii w Ryczywole miał żądać od rodziców dzieci komunijnych dodatkowych pieniędzy. 

W tym roku do komunii, jak informuje GW, w tamtejszej parafii idzie 41 dzieci. Rodzice, jak donosi Wyborcza, mieli zrzucić się na 1800 złotych dla księdza, a także 300 złotych na intencje mszalne. 

Dla proboszcza miało to być za mało. Proboszcz miał niewybrednie komentować przekazaną kwotę. Według niego "to dwie paczki papierosów na osobę" i zażądał od parafian dopłaty. 

Co więcej, proboszcz miał wyznaczyć termin rodzicom i czekać na dopłaty "do soboty". Nie uznawał również argumentów, że jest pandemia i ludzie tracą pracę. Ksiądz miał wtedy stwierdzić, że dopłacić powinni ci rodzice, którzy pracują. 

Ksiądz proboszcz w rozmowie z "Wyborczą" nie chciał komentować sprawy.

Dziennikarze odesłani zostali do kurii. Kuria natomiast nie chciała zająć stanowiska w tej sprawie. 

(Źródło: Gazeta Wyborcza )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

znaczy ,że  znaczy ,że

6 2

Zachowanie , nauki toruńskiego zakonnika nie idzie w las ? 21:25, 02.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LolaLola

6 1

czekam na czasy kiedy to ludzie kościoła będą dopłacać żeby ludzie chcieli tam przychodzić. Kiedyś fundusz kościelny się skończy... ciekawe z czego się wtedy utrzymają, bo na tace nie będzie kto dawać. 21:57, 02.05.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

SernickSernick

4 0

Stare kościoły przerobi się na muzea a nowsze bez znaczenia historycznego wyburzy. Jak firma na siebie nie zarabia to jest likwidowana, proste. 22:52, 02.05.2021


BB

3 0

@Sernick
Szkoda wyburzac takie piękne hale. Świetnie się sprawdzą jako hale targowe, bazary. Mogą też być lokalnymi salami koncertowo-widowiskowymi, albo audytoriami. Mogą pełnić funkcje sportowe, ścianki wspinaczkowe, ringi bokserskie, maty do ćwiczeń... A rozbiórka to tylko koszty. 09:02, 03.05.2021


REKLAMA
0%