Pogoda

Zamknij

Lato zrobi sobie przerwę? Do Torunia wraca chłód i deszcz

Prognozę pogody opracował Rafał Maszewski 09:00, 08.06.2026 Aktualizacja: 08:51, 08.06.2026
Skomentuj Lato zrobi sobie przerwę? Do Torunia wraca chłód i deszcz Zdjęcie ilustracyjne. Depositphotos

Jeśli liczyliście na prawdziwie letni tydzień, prognozy mogą nieco rozczarować. Początek tygodnia przyniesie jeszcze temperatury sięgające 25 stopni, ale już od środy do Torunia napłynie znacznie chłodniejsze powietrze. Pojawią się także opady deszczu, a miejscami możliwe będą burze.

::addons{"type":"forecast"}

W rozpoczynającym się tygodniu czeka nas czasami wilgotna i coraz chłodniejsza wersja lata, a najwyższe wartości temperatury pojawią się na początku tygodnia (poniedziałek i wtorek). Tego drugiego dnia temperatura powinna osiągnąć 25 st., ale w południe, po południu i wieczorem front chłodny zapewni trochę atrakcji w postaci deszczu i być może burz.

W środę za wspomnianym frontem dotrze do nas z zachodu chłodniejsza masa powietrza polarno-morskiego i kolejne dni tygodnia to już temperatura maksymalna na ogół poniżej 20 st. (w czwartek i piątek możliwe tylko 17/18 st.), co większość z nas odczuje jako chłód.

Noce i poranki ze spadkami temperatury do 8/10 st. Słońce dość często przysłonią chmury, chociaż okresów słonecznych całkowicie nie zabraknie. Do stosunkowo niskiej temperatury dołączą głównie przelotne opady deszczu i słabsze burze, co ze względu na znaczny deficyt opadów powinno cieszyć.

- Zwłaszcza południe i częściowo wschód kraju być może „zaatakują” niże o rodowodzie śródziemnomorskim i wówczas opady będą bardziej obfite

- przekazuje synoptyk, Rafał Maszewski. 

Wiatr będzie przeważnie umiarkowany i powieje głównie z sektora zachodniego. Ciśnienie atmosferyczne będzie się utrzymywać na normalnym lub lekko obniżonym poziomie, a warunki biometeorologiczne będą na ogół w łagodnym stopniu niekorzystne.

Średnia temperatura powietrza do 14 czerwca na przeważającym obszarze naszego kraju będzie w normie, ale północny zachód odnotuje anomalie ujemne. W Toruniu średnia temperatura nieco poniżej normy.

(Prognozę pogody opracował Rafał Maszewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%