Jeszcze na początku tygodnia mieszkańcy Torunia cieszyli się niemal letnią pogodą, a teraz IMGW wydał alert dla miasta i regionu. Synoptycy ostrzegają przed nagłą zmianą, która ma pojawić się w nocy i nad ranem.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla Torunia i całego województwa kujawsko-pomorskiego. Synoptycy ostrzegają przed nagłym ochłodzeniem i lokalnymi przymrozkami, które mogą pojawić się w nocy z czwartku na piątek.
Prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około 3°C, natomiast przy gruncie lokalnie do -2°C. Temperatura będzie zróżnicowana przestrzennie, a przymrozki będą miały charakter lokalny. Największe prawdopodobieństwo ich wystąpienia dotyczy obniżeń terenu.
– informuje IMGW.
Zjawisko będzie miało miejsce od 2026-05-29 01:00:00 do 2026-05-29 05:30:00.
Prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska oszacowano na 70%.
Choć ostrzeżenie ma najniższy, pierwszy stopień, nagły spadek temperatur może być problemem szczególnie dla osób posiadających rośliny balkonowe, ogródki i uprawy. Przymrozki pod koniec maja mogą uszkodzić bardziej wrażliwe rośliny.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz