Zamknij

Taki będzie ten tydzień. Zobacz prognozę pogody na najbliższe dni

14.46, 05.09.2022 . Aktualizacja: 14.47, 05.09.2022
Skomentuj Archiwum DDToruń
REKLAMA

Początek tygodnia znośny, ale później może się wszystko zmienić. Znamy prognozę pogody na najbliższy tydzień.

Do czwartku słońce będzie dominować nad niegroźnymi chmurami i nadal bez opadów, chociaż tego dnia wieczorem od zachodu mogą się już zbliżyć opady i burze. Temperatura popołudniami będzie nieznacznie przekraczać 20 st., a w czwartek możliwe są ponad 23 st.

Noce i poranki pozostaną jednak bardzo chłodne – do czwartku temperatura będzie spadać do 5; 7 st.

- Od piątku zacznie napływać bardziej wilgotne, ale dość chłodne powietrza, dodatkowo wkroczy niż atmosferyczny z systemem frontów i tym samym końcówka tygodnia przyniesie okresami opady deszczu. Mimo, że w ciągu dnia temperatura będzie się utrzymywać poniżej 20 st., to jednak noce i poranki będą nieco cieplejsze (około 12 st.)

- informuje Rafał Maszewski, synoptyk.

Wiatr powieje przeważnie ze wschodu z umiarkowaną prędkością, a w końcówce tygodnia wiatr zacznie zmieniać kierunek na północny. Ciśnienie atmosferyczne najwyższe będzie na początku tygodnia, ale w kolejnych dniach będzie wolno spadać i pod koniec tygodnia ustabilizuje się na obniżonym poziomie. Do czwartku włącznie warunki biometeorologiczne będą na ogół obojętne / korzystne, ale później częściej będą niekorzystne.

Do czwartku pogoda będzie sprzyjać zapyleniu powietrza – w powietrzu w znacznym stężeniu będą obecne zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium i Alternaria oraz ambrozji.

[PYLKI]1662381997590[/PYLKI]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%