Zamknij

To będzie upalny tydzień? Synoptyk z Torunia nie ma wątpliwości!

15:38, 27.06.2022 | Rafał Maszewski
Skomentuj fot. depositphotos/zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

Prognoza pogody dla Torunia na najbliższy tydzień – przewaga bardzo gorącej pogody, ale lokalnie możliwe są również silniejsze burze.

[POGODA]1656337080347[/POGODA]

W rozpoczętym tygodniu podokucza nam bardzo wysoka temperatura powietrza – najsilniejszy upał przypadnie prawdopodobnie na czwartek i piątek (35; 36 st.), ale istnieje ryzyko lokalnych silniejszych burz z możliwym gradem i silniejszym wiatrem.

We wtorek przed burzami gorąco, ale po nich może być nieco chłodniej.

W środę z biegiem dnia coraz bardziej gorąco i coraz mniej chmur. W weekend powinno napłynąć nieco chłodniejsze powietrze, ale i tak będzie a ogół gorąco (26; 27 st.) i ze sporą dawką słońca.

Przez większość tygodnia możemy mieć problem ze spokojnym nocnym wypoczynkiem, z uwagi na wysoką temperaturę powietrza 18; 20 st., a w nocy ze środy na czwartek i z czwartku na piątek temperatura w wielu miejscach nie spadnie poniżej 20 st. – tzw. noc tropikalna.

Wiatr powieje przeważnie z umiarkowaną prędkością z południowego wschodu, ale w weekend i we wtorek zmieni kierunek na północno zachodni.

Ciśnienie atmosferyczne będzie się nieznacznie wahać na lekko obniżonym poziomie…

Pogoda będzie sprzyjać zapyleniu powietrza i jedynie po ewentualnych burzach powietrze przejściowo będzie pozbawione alergenów środowiskowych – najgroźniejszym będzie pyłek intensywnie pylących traw, w mniejszym stopniu pokrzywy i zarodników grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium i Alternaria.

[PYLKI]1656337099562[/PYLKI]

 

(Rafał Maszewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

XD XD

2 0

Spuszczacie się ze jest gorąco? Halo, lato jest, smarujta denne artykuły z clickbaitami dalej 00:48, 28.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%