Zamknij

Długi weekend pod znakiem opadów i burz? Znamy prognozę pogody!

10:00, 13.06.2022 | Rafał Maszewski
Skomentuj fot. archiwum
REKLAMA

Prognoza pogody dla Torunia na najbliższy tydzień – niewiele opadów i ciepło, a w weekend na prawdę gorąco.

[POGODA]1655107139821[/POGODA]

W rozpoczynającym się tygodniu opady pojawią się głównie w poniedziałek i wówczas może również zagrzmieć i popadać intensywniej.

We wtorek tylko sporadycznie przelotny deszcz, ale kolejne dni to już zdecydowanie przewaga pogody bezopadowej i dopiero w niedzielę nieco wzrośnie prawdopodobieństwo przelotnego deszczu i burzy.

- Będzie to ciepły tydzień z temperaturami maksymalnymi na poziomie 20; 23 st., tylko we wtorek temperatura może nie osiągnąć 20 st. W sobotę jest spora szansa na napływ z południa gorącego powietrza i w niedzielę być może pierwszy raz osiągniemy granicę upału (30 st.). Noce i poranki w pierwszej połowie tygodnia będą rześkie z temperaturą nieco poniżej 10 st.

- informuje synoptyk Rafał Maszewski.

Wiatr będzie słaby, okresami umiarkowany, tylko w poniedziałek i we wtorek będzie w porywach dość silny – powieje przeważnie z zachodu, tylko około niedzieli z południa. Ciśnienie atmosferyczne będzie się nieznacznie wahać na lekko obniżonym poziomie.

Pogoda będzie przeważnie obojętna dla naszego samopoczucia i tylko w poniedziałek oraz w niedzielę będzie niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie. Pogoda coraz częściej nie będzie sprzyjać alergikom - obecnie największe zagrożenie stanowi pyłek traw i zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium oraz Alternaria, których stężenie w powietrzu jest wysokie / bardzo wysokie.

W mniejszym stopniu zagrożenie stanowi pyłek szczawiu i pokrzywy.

[PYLKI]1655107152267[/PYLKI]

 

(Rafał Maszewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%