Zamknij

Czeka nas upalny tydzień? Synoptyk z Torunia nie ma wątpliwości!

11:41, 06.06.2022 | Rafał Maszewski
Skomentuj
REKLAMA

Prognoza pogody dla Torunia na najbliższy tydzień. Ciepło, a nawet bardzo ciepło, ale z pojawiającymi się opadami. 

[POGODA]1654508449675[/POGODA]

W rozpoczynającym się tygodniu nie zabraknie ciepłych i bardzo ciepłych dni (23; 24 st.), a w poniedziałek i weekend mogą być nawet gorące (powyżej 25 st.).

Noce i poranki powinny być na ogół komfortowe termicznie lub lekko chłodne – nocą z poniedziałku na wtorek i z wtorku na środę temperatura prawdopodobnie nie spadnie poniżej 14; 15 st.

- Zwłaszcza we wtorek i czwartek może nieco mocniej popadać i zagrzmieć burza, poza tym deszcz możliwy jest sporadycznie pod koniec poniedziałku i w środę Generalnie słońce będzie się przeplatać z chmurami, których najwięcej będzie we wtorek

- mówi Rafał Maszewski, synoptyk.

Słaby, okresami umiarkowany wiatr powieje przeważnie z sektora zachodniego. Lekko obniżone ciśnienie atmosferyczne będzie w miarę stabilne.

Pogoda będzie przeważnie obojętna dla naszego samopoczucia i tylko we wtorek oraz czwartek warunki biometeorologiczne będą niekorzystne (rozdrażnienie i większa wrażliwość na ból).

Pojawiające się w niektóre dni opady będą przejściowo oczyszczać powietrze z alergenów środowiskowych – obecnie największe zagrożenie stanowi pyłek traw i zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium, a w mniejszym stopniu pyłek szczawiu oraz zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Alternaria.

[PYLKI]1654508456367[/PYLKI]

 

(Rafał Maszewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%