Zamknij
REKLAMA

Deszcz czy słońce w Toruniu? Znamy prognozę pogody na najbliższe dni

11:50, 04.05.2021 | Rafał Maszewski
Skomentuj Foto. Deposit Photos
REKLAMA

Deszcz czy słońce w Toruniu? Znamy prognozę pogody na najbliższe dni

Toruń Prognoza pogody dla Torunia na najbliższy tydzień – przez prawie cały tydzień będziemy narzekać na pogodę, ale od niedzieli czeka nas pogodowa nagroda…

[POGODA]1620122646182[/POGODA]

W najbliższych dniach nadal przeważać będą chłodne i dość wilgotne masy powietrza – we wtorek i środę temperatura będzie wzrastać do około 13-14 st., ale w czwartek i piątek zobaczymy na termometrach zaledwie 10-11 st. Ogrodnicy i rolnicy nie będą spać spokojnie, ponieważ noce i poranki będą zimne i od czwartku do soboty podczas rozpogodzeń lokalnie pojawią się przygruntowe przymrozki.

Niestety do piątku wiatr będzie często dość silny obniżający temperaturę odczuwalną i zwłaszcza w czwartek i piątek będzie bardzo chłodno. Wiatr najczęściej powieje z południowego zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie w miarę stabilne na lekko obniżonym poziomie.

Do soboty musimy się liczyć z tym, że czasami popada deszcz, ale głównie przelotny i niezbyt często – chmury będą się przeplatać ze słońcem. Warunki biometeorologiczne będą na ogół niekorzystne – większa wrażliwość na ból, rozdrażnienie, obniżony nastrój i zwłaszcza w czwartek i piątek jeszcze nieco zwiększone obciążenie układu termoregulacji.

W niedzielę zaczną się duże zmiany w pogodzie i to na lepsze – zacznie się napływać bardzo ciepłego powietrza z południa i temperatura tego dnia ma szansę zbliżyć do 20 st., a na początku przyszłego tygodnia przekroczyć 25 st.! Do tego słońce będzie dominować nad niegroźnymi chmurami.

W wysokim stężeniu obecne będą nadal pyłki silnie uczulającej brzozy, a także dębu. W mniejszym stężeniu występują pyłki klonu, jesionu i grabu oraz zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium. W czasie i po opadach powietrze będzie przejściowo oczyszczone z wymienionych pyłków.

[PYLKI]1620122655499[/PYLKI]

 

(Rafał Maszewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%