Zamknij

Lasy Państwowe w regionie kujawsko-pomorskim

2019-10-16 10:58:53
REKLAMA

Las jest naturalnym elementem polskiego krajobrazu. Od wieków pełni te same, ważne, choć często
nieuświadamiane funkcje ochronne, gospodarcze i społeczne. Całe społeczeństwo, ale i każdy z nas z osobna korzysta na co dzień z licznych darów lasu – czystego powietrza, leśnego klimatu i atmosfery, ciszy i śpiewu ptaków, wszystkich odcieni szarości, zieleni, brązów i… daru niezwykłego, niezastąpionego – w pełni odnawialnego ekologicznego surowca, jakim jest drewno.

Polskie lasy – pomimo wielu zagrożeń, takich jak pożary, susza, huraganowe wiatry, silnie namnażające się szkodliwe owady, choroby grzybowe – zachowują dobrą kondycję
zdrowotną i tworzą bogate, zróżnicowane środowisko życia dla wielu organizmów roślinnych, zwierzęcych i grzybowych. Ochroną i zagospodarowaniem lasów zajmują się leśnicy, dobrze wykształcona i przygotowana do tej roli grupa zawodowa.

Lasy kujawsko-pomorskie zarządzane są przez 27 nadleśnictw działających w ramach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, która w 2020 roku będzie świętować 95-lecie działalności.. Dyrekcja obejmuje piękne kompleksy leśne środkowo-północnej Polski, w tym Bory Tucholskie, Puszczę Bydgoską i lasy Pojezierza Brodnickiego.

W krótkim filmie zaprezentowano ważniejsze informacje o leśnictwie państwowym na Kujawach i Pomorzu. Autorzy wyrażają przekonanie, że poza walorami poznawczymi i edukacyjnymi zawarte w nim treści będą dodatkową zachętą do odwiedzania lasów, pogłębiania wiedzy przyrodniczej,
a tym samym do współuczestniczenia w świadomej ochronie lasu, naszego wspólnego dobra.

Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz