Zamknij

Zniszczył pomnik papieża oraz Piłsudskiego, jest w rękach policji. Zobacz nagranie

2020-05-21 12:15:57
REKLAMA

Dwóch kolegów poprzedniej nocy urządziło sobie spacer po Toruniu niszcząc przy tym dwa pomniki i elewacje dwóch budynków. Teraz przyjdzie im odpowiedzieć za to,  że działając wspólnie i w porozumieniu w miejscu publicznym i bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego dokonali umyślnego uszkodzenia mienia  oraz znieważenia pomników. Grozi im wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Wczoraj tj. 20.05.2020 roku, około godz. 4:00, czujny przechodzień zaalarmował patrol Straży Miejskiej , że coś się dzieje przy jednym z pomników w centrum miasta. Funkcjonariusze natychmiast tam pobiegli. Na ich widok dwóch mężczyzn rzuciło się do ucieczki. Po krótkim pościgu strażnicy ujęli jednego z nich i przekazali patrolowi policji. Jak się okazało to  niespełna 20- letni mieszkaniec powiatu nowomiejskiego, w województwie warmińsko – mazurskim. W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Prosto z komisariatu trafił do policyjnego aresztu, gdzie czekał na  wytrzeźwienie.

Krótko po zdarzeniu  kryminalni z komisariatu Policji Toruń Śródmieście mieli już swoje ustalenia dotyczące drugiego ze sprawców. Mężczyzna wiedząc, że policjanci go poszukują sam zgłosił się na komisariat.  Ten mężczyzna pochodzi z Torunia a zatrzymany wcześniej  rówieśnik  z powiatu nowomiejskiego jest jego kolegą.

Wczoraj ( 20.05.) mieszkaniec Torunia z ust śledczych  usłyszał trzy zarzutu. Policjanci  zarzucili mu  działając wspólnie i w porozumieniu z wcześniej  zatrzymanym   mężczyzną w miejscu publicznym i bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego dokonał umyślnego uszkodzenia oraz znieważenia pomnika poprzez ich  pomalowanie. Policjanci ustali, że obaj mogą stać za zniszczeniem  elewacji  i okien w jednym z toruńskich liceów , wybicie jednego z nich oraz  pomalowanie elewacji przy Centrum Sztuki Współczesnej. Szkody wynikłe z ich umyślnej działalności wyniosły blisko 20 tysięcy złotych.

Wczoraj prokurator zdecydował, że torunianin będzie musiał do czasu zakończenia sprawy dwa razy w tygodniu zgłaszać się do najbliższego komisariatu policji na policyjny dozór, obowiązuje go zakaz opuszczania kraju i będzie musiał zapłacić kilka tysięcy poręczenia majątkowego.

Teraz obu mężczyznom grozi do 5 lat więzienia oraz wysoka  kara grzywna.

Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]

komentarz (1)

beata o jeebeata o jee

1 0

Jakis koszykarz ze smerfami.jak.w.bajce 22:36, 26.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz