Zamknij

Toruń: przesadził, jadąc w środowy poranek w ten sposób? Zobacz nagranie

09:24, 15.01.2020
REKLAMA

Koparką lewym pasem po Toruniu - (15.01.2020).

facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]

komentarz (2)

Przepisowy?Przepisowy?

12 1

Nagrywający też nie jest do końca przepisowy :)
Zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym:

Art. 16.

1. Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny.

2. Kierujący pojazdem, korzystając z drogi dwujezdniowej, jest obowiązany jechać po prawej jezdni; do jezdni tych nie wlicza się jezdni przeznaczonej do dojazdu do nieruchomości położonej przy drodze.

3. Kierujący pojazdem, korzystając z jezdni dwukierunkowej co najmniej o czterech pasach ruchu, jest obowiązany zajmować pas ruchu znajdujący się na prawej połowie jezdni.

4. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa.

Mimo tego, spora część kierowców, jeżdżących po polskich drogach, notorycznie korzysta z lewego pasa jezdni nie tylko w warunkach, gdy jest to konieczne.

Często też, osoby poruszające się lewym pasem nie zdają sobie sprawy z popełnianego błędu. Karą, jaka może spotkać kierowcę poruszającego się lewym pasem jest mandat w wysokości od 20 do 500 zł
Pamiętajmy, że lewy pas ruchu lub lewa jezdnia w przypadku dwujezdniowej lub szerszej drogi służą tylko i wyłącznie do wyprzedzania. Można z nich korzystać w innych, określonych przypadkach, jak np. korek lub ustawienie się na pasie do skrętu w lewo. Jednak w tym ostatnim przypadku można robić to w taki sposób aby nie utrudniać jazdy innym kierowcom i zajmować ten pas z odpowiednią prędkością w odpowiednim momencie.

Pozdrawiam :) 12:03, 15.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

egonegon

5 2

Dokładnie popieram w/w komentarz.
Kierowca nagrywający robi co chce, a gościa który koparką prawdopodobnie na najbliższych światłach będzie skręcać, chce pouczać...
Toruński Hrabia się znalazł-mend... aaaaa 16:37, 17.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz