Nie wiesz jak ciekawie zakończyć długi weekend? Mamy kilka propozycji. Przedstawiamy listę atrakcji i wydarzeń w Toruniu na niedzielę (02.06.2024)
[POGODA]1717163612772[/POGODA]
Uczestnicy wycieczki wezmą udział w II Świecie Twierdzy Toruń. Trasa będzie wiodła szlakiem turystycznym pieszym „Twierdzy Toruń” w kolorze czarnym. Uczestnicy wyruszą w trasę przez: ruiny królewskiego zamku „Dybów”, fort X, Małą Nieszawkę, Baterię pancerną A.B.IV doświadczalną, Baterię półpancerną oraz Fort XII. Turystyczny szlak pieszy „Twierdzy Toruń” wytyczył i oznakował w 2000 roku Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu, który również promuje twierdzę poprzez odznakę krajoznawczą „Miłośnik Twierdzy Toruń”. Zakończenie wycieczki w miejscu jej rozpoczęcia. Długość trasy do przejścia wyniesie około 13 km. Wycieczkę poprowadzi przodownik turystyki pieszej PTTK Hanna Czech. Udział bezpłatny.
Popularna liga torowa Time Attack Trophy, inauguracja nowego sezonu.
Klub KTK Przygoda zaprasza do udziału w Rajdzie Organizowanym przez Stowarzyszenie Aktywna Gmina w Złejwsi Wielkiej 2 czerwca o godzinie 11:00.
Zbiórka chętnych odbędzie się pod wejściem głównym do Plazy o godzinie 9:30 trasę poprowadzą przodownicy turystki kolarskiej kol. Krzysztof Mostowski i Bogumił Jankowski. Termin zgłaszania osób chętnych na wspólny wyjazd do Złejwsi Wielkiej przyjmuje Rafał Fularczyk pod numerem 725-152-918 do dnia 30 maja do godziny 16:00
Multisensoryczna podróż po niesamowitym Kosmosie. Do udziału w niej zapraszamy dzieci do 24 miesiąca życia. Dzieci doświadczą bogactwa wszechświata za pomocą zmysłów wzroku, słuchu, dotyku, ruchu, równowagi i czucia głębokiego. Odwiedzą odległą galaktykę i dotkną gwiazd. Posłuchają tajemniczej, kosmicznej muzyki i zatańczą z zorzą polarną. Pospacerują po drodze mlecznej i spotkają czarną dziurę. Będą tańczyć, turlać się, skakać i odkrywać nieznane. Będzie także czas na wyciszający odpoczynek. W spektaklu nie używamy słów. Bilety do nabycia online.
Trasa ta różnić się będzie od standardowego spaceru po Forcie. Tym razem zwiedzanie ma potrwać do 3 godzin. Ilość miejsc jest ograniczona, więc zapraszamy do zapisów. Zapisy w recepcji Fortu IV 56 655 82 36. Cena biletu to 25zł
Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych! Chmiel, jabłka i winogrona to temat przewodni podczas tych dni!Wystawcy z pasją opowiedzą o tradycyjnych metodach warzenia kraftowego piwa, polecą Wam idealne wino oraz ugaszą Wasze pragnienie. (Od godziny 12:00 do 18:00)
Do miasta zawitają smaki z Azji, Europy, aż po Amerykę. Będziecie mieli okazję spróbować produktów wytwarzanych metodami rzemieślniczymi, według przepisów przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Najlepsze dania, przekąski i napoje będą czekać na was w jednym miejscu. (Od 12:00 do 18:00)
W Toruniu zapachnie trawą cytrynową, imbirem i ostrym chilli. Będzie marynowana rzepa i czarny sezam, domowe curry z chrupiącymi warzywami i świeżą kolendrą, zupa pho i wietnamskie kanapki bahn mi. Nie zabraknie również dań kuchni koreańskiej oraz malezyjskiej jak i naturalnych azjatyckich kosmetyków. (Od 12:00 do 18:00)
Nowy cykl kwartalnych warsztatów teatralnych integrujących osoby, które łączy wspólna pasja. To okazja do wymiany doświadczeń, ćwiczeń i wzajemnej inspiracji oraz budowania relacji między osobami, które tworzą lub chcą tworzyć teatr w naszym województwie. Pierwsze spotkanie poprowadzi Agnieszka Zakrzewska – pedagożka teatru WOAK-u oraz osoby tworzące grupę teatralną Młody Teatr działającą w WOAK-u. Tematem warsztatów będą ćwiczenia i zadania integrujące i wzmacniające pracę w grupie. Zapraszamy osoby powyżej 15. roku życia (bez górnej granicy), które mieszkają/uczą się/pracują w województwie kujawsko-pomorskim. Obowiązują zapisy.
Grupa wolontariuszy zasilona studentami krakowskiej Pracowni Performance ASP pod opieką artystyczną Artura Grabowskiego wykona w ramach festiwalu Kontakt akcje w przestrzeni miejskiej inspirowane spektaklami invisibili (Niewidzialni) Auréliena Bory’ego i Dorian Roberta Wilsona. Punktem wspólnym dla obu spektakli jest pewnego rodzaju spowolnienie, wyhamowanie czasu, do którego dynamicznie wlewają się refleksje związane z wyobcowaniem i wykluczeniem. Slow motion i pętla staną się figurami do opowiedzenia historii nomadów, migrantów w kryzysie uchodźczym, a ich historie zostaną zapętlone dosłownie i w przenośni karuzelą czasu umiejscowioną na toruńskim Rynku Staromiejskim. Wstęp wolny.
Bilety dostępne w kasach w dniu zawodów od godziny 10:00 lub online.
Je rozpoznawać, co z nich można uzyskać, jak je przetworzyć, do czego użyć - w domowym lecznictwie, kuchni, kosmetyce. Czyli o ziołach wokół nas. Wydarzenie organizuje
Wydarzenie Chwaściory - Fundacja Linnum. Czas trwania: 1,5 godz. Koszt / osoba 50 zł. Dzieci poniżej 13 r.ż. 25 zł.
W Sali Wielkiej Dworu Artusa wystąpi Sara Pach – znana toruńska wokalistka wraz ze swoimi podopiecznymi ze Studia Artystycznego Sara Pach & Szulc Studio. Podczas koncertu przeniesiemy się w muzyczny świat Krainy Lodu, Małej Syrenki, Pocahontas czy Akademii Pana Kleksa. Bilety dostępne online.
Adaptacja głośnej książki Mateusza Pakuły, osobista opowieść o procesie umierania jego ojca, który chorował na raka trzustki, ale też historia bezradności i wściekłości na instytucje państwa, służbę zdrowia i Kościół, które zadają chorym dodatkowe cierpienia. Ale myli się ten, kto myśli, że zobaczy na scenie smutną opowieść, bo w spektaklu nie zabraknie groteski i komizmu, tak bliskich wszystkim spektaklom Pakuły. Spektakl pokazywany w ramach festiwalu Kontakt.
Chciałbyś poczuć się jak w prawdziwym teleturnieju, tylko bez presji kamer? A może szukasz nietypowej zabawy dla siebie i swoich znajomych, podczas której tematów do rozmów wręcz nie braknie? Przypomina znane teleturnieje, ale gwarantujemy, że z nami dobrze będą się bawić wszyscy – a wszystko dzięki wielkiej różnorodności, od encyklopedii, przez Hollywood, po portale plotkarskie!
Amerykański autor Darryl Pinckney łączy trzy historie (Basila Hallwarda, Francisa Bacona i Oscara Wilde ‘a), które są mniej lub bardziej zmyślone, wypełnione głębokimi prawdami, w których przeplatają się wspomnienia, doświadczenia, myśli i uczucia. Dorian jest zarazem malarzem, modelem, poetą i kochankiem. Robert Wilson mistrzowsko rozwija fascynujący strumień obrazów, zabiera nas w niesamowitą podróż badającą złożone relacje między artystami i ich dziełami. Spektakl opowiada o miłości i pragnieniu uznania, o cudzie sztuki i destrukcyjnej sile ograniczonego społeczeństwa. Spektakl pokazywany w ramach festiwalu Kontakt.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz