Zamknij

Tłusty czwartek w Toruniu! Gdzie kupić najlepsze pączki?

10:00, 26.02.2025 Aktualizacja: 10:02, 26.02.2025
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos.com Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos.com

Toruńskie cukiernie i piekarnie od samego rana przeżywają prawdziwe oblężenie. Tłusty czwartek to dzień, w którym nikt nie liczy kalorii, a pączki i faworki sprzedają się w zawrotnym tempie. Niektóre lokale potrafią wyprzedać nawet kilka tysięcy sztuk w ciągu jednego dnia!

Tłusty czwartek to jedno z najbardziej lubianych świąt kulinarnych w Polsce. Tradycja objadania się słodkimi wypiekami pojawiła się w naszym kraju w XVI wieku i od tego czasu nie wyobrażamy sobie karnawału bez lukrowanych pączków z nadzieniem.

A jak jest w Toruniu?

Cukiernicy pracowali całą noc, by z samego rana dostarczyć mieszkańcom świeże, puszyste wypieki. „Od rana będziemy sprzedawać pączki w rekordowych ilościach. Klienci zamawiają całe kartony” – mówi pracownik jednej z popularnych cukierni.

Gdzie kupić najlepsze w Toruniu?

Już w ubiegłym roku zapytaliśmy naszych Czytelników o ich ulubione miejsca. Oto lista lokali, które torunianie najczęściej wskazywali jako najlepsze pączkarnie w mieście:

  • Lenkiewicz
  • Dobra Pączkarnia
  • Baltazar
  • Bułka Cafe
  • RumińscyCafe
  • Molus
  • Hotel Filmar
  • Eciacho
  • WSHU Czernikowo
  • Piekuś
  • Stara Pączkarnia
  • Kawiarnia Beza
  • Finc Zakątek Smaku
  • Bartkowscy
  • Cukiernia Sowa
  • Niewieścin

Pamiętajmy, że są też marketowe pączki, które w Tłusty Czwartek również mają swoich zwolenników. Klienci chwalą pączki z Lidla, Biedronki, Netto, Kauflandu i Lewiatana.

A Wy gdzie kupujecie swoje ulubione pączki? Dajcie znać w komentarzach, a my będziemy aktualizować

(.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%