Zamknij

Dla córki zrobi wszystko. Tata chorej Zosi jedzie do prezydenta Dudy!

10:00, 18.06.2022 | .
Skomentuj Fot. Facebook
REKLAMA

Tomasz Szcześniewski wyruszył z Bydgoszczy do Warszawy ze specjalnie przygotowaną akcją charytatywną. Na jego trasie znajdzie się Toruń.

Pan Tomasz to tata chorej na SMA Zosi. Jej choroba polega na osłabieniu mięśni i ich stopniowym zanikaniu, a cały proces spowodowany jest przez obumieranie neuronów ruchowych, które odpowiadają za pracę mięśni.

Jego wyprawa rozpoczyna się w sobotę (18 czerwca). 

- Wyrusza z Bydgoszczy do Warszawy ze specjalnie przygotowaną akcją charytatywną, która ma na celu WSPARCIE WSZYSTKICH ZBIÓREK SMA-ków aktywnie zbierających fundusze na najdroższy lek świata - terapię genową

- czytamy w facebookowym opisie wydarzenia.

Kojarz wyruszył w trasę ze specjalnie przygotowaną beczką, która będzie symboliczną zbiórkową puszką, a uzbierane fundusze zostaną rozdzielone w równej kwocie na wszystkie zbiórki.

Na liście Toruń

Tomasz Szcześniewski po drodze zawita m.in. do Torunia, konkretnie na ul. Żeglarską 2. Pojawi się tam między 10, a 11. Na liście miast, które odwiedzi znalazły się też takie miejscowości jak m.in: Sępólno Krajeńskie, Tuchola, Świecie, Sierpc, Płock, Bedlno, Łowicz, Sochaczew i Pruszków.

Meta u Dudy!

Akcja zakończy się w Warszawie. Tam, na ręce prezydenta Andrzeja Dudy, kolarz złoży petycję o przyśpieszenie prac nad refundacją leku Zolgensma w Polsce.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%