Zamknij
REKLAMA

Toruń: lubisz piwo? Ten zlot jest zdecydowanie dla ciebie!

13:12, 15.01.2020 | FD
REKLAMA
Skomentuj
fot. deposit photos

Toruń: lubisz piwo? Ten zlot jest zdecydowanie dla ciebie!

Już w najbliższą sobotę (18.01) w Toruniu odbędzie się Toruński Zlot Piwowarów Domowych. To gratka dla smakoszy złocistego trunku, bo oferowane na miejscu piwa z pewnością będą miały niespotykany smak!

To już trzynasta edycja wydarzenia wydarzenia organizowanego przez Kujawsko-Pomorski Oddział Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych. Sztukmistrze piwowarstwa z całego regionu zmierzą się w różnych kategoriach. 

Największy regionalny konsumencki konkurs piw domowych w Polsce powraca po raz trzynasty - na pohybel przesądom :) Piwowarzy domowi zmierzą się tym razem w kategorii Milk Stout oraz specjalnej rundzie "open" z piwami w różnorodnych stylach.
 

Zlot będzie świetną okazją do spróbowania niezwykłych napojów. Organizator, czyli PSPD to ogromne zrzeszenie piwowarów z całego kraju. 

Promujemy piwowarstwo domowe, integrujemy, informujemy i edukujemy środowisko piwowarów domowych oraz miłośników piwa domowego i kraftowego w regionie. Organizujemy warsztaty i pokazy warzenia piwa, kursy sensoryczne, konkursy piw domowych i zloty piwowarów domowych. Jesteśmy na chwilę obecną największym stowarzyszeniem hobbystycznym w Polsce i jednym z większych w Europie, naszym największym przedsięwzięciem jest Festiwal Piwowarów Domowych odbywający się w Warszawie, gdzie gromadzimy kilkanaście tysięcy osób przewijających się tego dnia przez festiwal 

 

 

 

mówi nam Damian Poczwardowski, vce prezes KPOT. Jednocześnie zdradza parę szczegółów dotyczących nadchodzącej imprezy.

18 stycznia organizujemy zlot piwowarów domowych - jest to XIII edycja tego zlotu, wcześniej odbywał się on co około pół roku, teraz niestety z różnych względów organizujemy zlot raz w roku. W tej edycji Piwowarzy będą startować ze swoimi piwami w stylu Milk Stout oraz w kategorii Open, gdzie będą piwa kwaśne z nieoczywistymi dodatkami oraz piwa chmielowe w stylu New England IPA. 

Gdzie i kiedy będzie można spotkać piwowarów? Impreza odbędzie się w restauracji BAZA by Deer Bear (ul. Szeroka 34). Wydarzenie rozpocznie się o 16:00. Szczegóły znajdziecie tutaj.

(FD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone