Zamknij
REKLAMA

Toruń: to już nie te same tramwaje. Od soboty duża zmiana dla mieszkańców

11:36, 15.01.2020 | ddtorun.pl
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Redakcja

Toruń: to już nie te same tramwaje. Od soboty duża zmiana dla mieszkańców

Miejski Zakład Komunikacji włącza się w obchody 100-lecia powrotu Torunia do wolnej Polski. Od 18 stycznia 2020 roku siedem tramwajów będzie nosiło imiona wybitnych twórców toruńskiej niepodległości.

Imionami torunian zaangażowanych w sprawy polskie w czasie zaboru pruskiego i przejmowanie Torunia z rąk niemieckich w 1920 roku będzie nazwanych siedem tramwajów typu SWING. I tak od 18 stycznia po Toruniu będą kursowały tramwaje:

  • gen. Józef Haller
  • płk Stanisław Skrzyński
  • Helena Piskorska
  • Otton Steinborn
  • Stefan Łaszewski
  • Władysław Szuman
  • Helena Steinbornowa

To nie wszystko. Przed koncertem muzyki ostatniego stulecia, który odbędzie się  w niedzielę 19 stycznia 2020 roku o godz. 18:00 w hali Arena Toruń, będzie można zapoznać się z historią toruńskiej komunikacji miejskiej, a także z zadaniami, które Miejski Zakład Komunikacji realizuje obecnie.

Na tych, którzy przyjdą w niedzielę do hali Arena Toruń, czeka moc atrakcji. Główną jest oczywiście koncert, podczas którego zabrzmią przygotowane specjalnie na tę okazję największe przeboje ostatniego stulecia w symfonicznych aranżacjach. Z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną wystąpią znani wokaliści: Piotr Cugowski, Michał Szpak, Katarzyna Wilk, Martyna Pawłowska i Kamil Czeszel oraz zespół Sanacja. W programie przeboje Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego, Czesława Niemena, Stana Borysa, Maryli Rodowicz, Grzegorza Ciechowskiego oraz zespołów Perfect, Dżem, Bajm i Maanam.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny - obowiązują karty wstępu, dostępne od 8 stycznia 2020 r. w kasie CKK Jordanki oraz w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta Torunia.

Przed koncertem, w godzinach 16:00-18:00, na terenie obiektu dostępne będą specjalne strefy niepodległościowe dla całych rodzin, podczas których prowadzone będą działania edukacyjno-animacyjne o tematyce niepodległościowej. Znajdzie się tam również stoisko Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu. 

[ALERT]1579084617572[/ALERT]

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

HaHa

3 1

Połowa taboru mzk to powinna nosić nazwę autobusy i tramwaje imienia auto szorty zaks. 20:48, 15.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

HahaHaha

3 0

Nie jest tak źle. Zamiast widzieć ile brakuje w szklance wody zauważ ile jej zostało :) 05:21, 16.01.2020


© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone