Zamknij

Toruń: to już nie te same tramwaje. Od soboty duża zmiana dla mieszkańców

ddtorun.pl 11:36, 15.01.2020 Aktualizacja: 11:39, 15.01.2020
Skomentuj Fot. Redakcja Fot. Redakcja

Toruń: to już nie te same tramwaje. Od soboty duża zmiana dla mieszkańców

Miejski Zakład Komunikacji włącza się w obchody 100-lecia powrotu Torunia do wolnej Polski. Od 18 stycznia 2020 roku siedem tramwajów będzie nosiło imiona wybitnych twórców toruńskiej niepodległości.

Imionami torunian zaangażowanych w sprawy polskie w czasie zaboru pruskiego i przejmowanie Torunia z rąk niemieckich w 1920 roku będzie nazwanych siedem tramwajów typu SWING. I tak od 18 stycznia po Toruniu będą kursowały tramwaje:

  • gen. Józef Haller
  • płk Stanisław Skrzyński
  • Helena Piskorska
  • Otton Steinborn
  • Stefan Łaszewski
  • Władysław Szuman
  • Helena Steinbornowa

To nie wszystko. Przed koncertem muzyki ostatniego stulecia, który odbędzie się  w niedzielę 19 stycznia 2020 roku o godz. 18:00 w hali Arena Toruń, będzie można zapoznać się z historią toruńskiej komunikacji miejskiej, a także z zadaniami, które Miejski Zakład Komunikacji realizuje obecnie.

Na tych, którzy przyjdą w niedzielę do hali Arena Toruń, czeka moc atrakcji. Główną jest oczywiście koncert, podczas którego zabrzmią przygotowane specjalnie na tę okazję największe przeboje ostatniego stulecia w symfonicznych aranżacjach. Z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną wystąpią znani wokaliści: Piotr Cugowski, Michał Szpak, Katarzyna Wilk, Martyna Pawłowska i Kamil Czeszel oraz zespół Sanacja. W programie przeboje Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego, Czesława Niemena, Stana Borysa, Maryli Rodowicz, Grzegorza Ciechowskiego oraz zespołów Perfect, Dżem, Bajm i Maanam.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny - obowiązują karty wstępu, dostępne od 8 stycznia 2020 r. w kasie CKK Jordanki oraz w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta Torunia.

Przed koncertem, w godzinach 16:00-18:00, na terenie obiektu dostępne będą specjalne strefy niepodległościowe dla całych rodzin, podczas których prowadzone będą działania edukacyjno-animacyjne o tematyce niepodległościowej. Znajdzie się tam również stoisko Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu. 

[ALERT]1579084617572[/ALERT]

(ddtorun.pl)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

HaHa

3 1

Połowa taboru mzk to powinna nosić nazwę autobusy i tramwaje imienia auto szorty zaks.

20:48, 15.01.2020
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

HahaHaha

3 0

Nie jest tak źle. Zamiast widzieć ile brakuje w szklance wody zauważ ile jej zostało :)

05:21, 16.01.2020


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Toruń: Opłata za śmieci pójdzie w górę

Przestań gulesky ze swymi bezradnymi kundlami szastać naszymi pieniędzmi. Po prostu nie rozdawaj koorvom bandery wszystkiego za darmo i nie sponsoruj ich pobytu w Polsce czarnej dziczy to na wszystko ci wystarczy śmieciu nie bany

Dimitrov

22:05, 2025-07-18

Toruń: Opłata za śmieci pójdzie w górę

Gulewski zmienił zarzad MPO NA dwoje nieudaczniko

Ttttrrrr

18:38, 2025-07-18

Kujawsko-pomorskie: 240 mln zł na ochronę ludności

Po co nam schrony? Może zróbmy tak, jak kiedyś zrobił to król Stanisław August Poniatowski — poprosił carycę Katarzynę II o pomoc, licząc naiwnie, że obce wsparcie zapewni Polsce stabilność i rozwój. W zamian dostaliśmy rozbiory. W 1772 roku nasz kraj został podzielony między sąsiadów, a marzenie o suwerenności prysło na dziesięciolecia. Dziś historia zatacza niepokojące koło, choć w innej formie. Bo teraz też mamy dwie Polski. Jedna stoi po stronie Jarka, druga po stronie Donalda. Dwie bańki informacyjne, dwa kompletnie różne obrazy rzeczywistości. Jedni widzą zdradę i upadek, drudzy widzą odnowę i nadzieję — i odwrotnie. A pośrodku? Pośrodku ludzie, którzy chcieliby po prostu normalnie żyć, ale coraz częściej czują się jak obywatele kraju bez wspólnej tożsamości. Polak Polakowi pluje w twarz, sąsiad sąsiadowi gotów rzucić kamieniem. Zamiast wspólnoty — pogarda. Zamiast dialogu — krzyk. I to wszystko pod przykrywką wielkich słów o wolności, patriotyzmie czy moralności. A może rzeczywiście poprośmy o pomoc Władimira? Przynajmniej ktoś by raz na zawsze skończył z tym podziałem… Oczywiście, to czarny żart, ale jak inaczej komentować rzeczywistość, w której brakuje już nawet podstawowej uczciwości? Bo jak mamy wierzyć w demokrację, kiedy państwo nie potrafi poprawnie policzyć głosów dwóch kandydatów w wyborach? Gdzie tu uczciwość? Gdzie transparentność, skoro nawet wybory — fundament wolności — stają się widowiskiem pełnym niejasności, niedopowiedzeń i wątpliwości? A schrony? Po co mi one? Ja siebie nie widzę na froncie. Za jaką Polskę miałbym walczyć? Za kraj, w którym zamiast odpowiedzialności mamy bezkarność, a polityczne układy decydują o tym, kto zarabia miliony? Gdzie instruktor narciarski zostaje milionerem od maseczek, a zwykły obywatel ledwo wiąże koniec z końcem? Trudno w takim kraju o dumę. Jeszcze trudniej — o nadzieję.

Obserwator

18:32, 2025-07-18

Kujawsko-pomorskie: 240 mln zł na ochronę ludności

Schrony dla ludności cywilnej to powinny być budowane od momentu jak zaczęła się wojna w 2022 a nie dopiero teraz. Ale lepiej późno niż wcale, zamiast kupować drogi amerykański sprzęt lepiej niech remontują stare zapuszczone jeszcze z czasów PRL schrony

alexis

16:03, 2025-07-18

0%