Zamknij
REKLAMA

Wynalazcy z toruńskiego UMK docenieni w Londynie. To ich wielki sukces

12:19, 09.09.2019 | AJ
REKLAMA
Skomentuj
Foto. Nadesłane

Wynalazcy z toruńskiego UMK docenieni w Londynie. Sprawdź, za co

Wynalazek „Smart materials”, opracowany przez naukowców z Wydziału Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, został obsypany nagrodami podczas gali w prestiżowej Hali Olympia w Londynie, wieńczącej Międzynarodowe Targi Wynalazków (International Invention & Trade Expo 2019).

Prezentowane w Londynie rozwiązanie z UMK „Smart materials” – inteligentne materiały separacyjne na aktywowanym substracie polimerowym ze zdefiniowaną nanoarchitekturą powierzchni” zostało uhonorowane aż trzema nagrodami:

- złotym medalem targów;

- diamentową nagrodą specjalną targów (Diamond Special Award);

- nagrodą specjalną Światowego Stowarzyszenia Własności Intelektualnej i Wynalazczości (WIIPA Special Award).

Wynalazek jest efektem współpracy naukowców z Polski i Jordanii - został opracowany przez zespół naukowców pod kierunkiem dr. hab. Wojciecha Kujawskiego, prof. UMK (współautorzy: dr Joanna Kujawa – UMK w Toruniu, prof. Samer Al-Gharabli – GJU w Ammanie). Rozwiązanie jest opatentowane i posiada duży potencjał komercjalizacyjny. Zastosowanie wynalazku umożliwi wytwarzanie wysoce wyspecjalizowanych materiałów separacyjnych o zdefiniowanych właściwościach powierzchniowych, charakteryzujących się kontrolowanymi właściwościami separacyjnymi.

Modyfikacja powierzchni materiałów separacyjnych, według wynalazku, otwiera także nowe możliwości ich dalszej modyfikacji i różnorodnego zastosowania, m.in. do wytwarzania dedykowanych sensorów, czy membran do efektywnego oczyszczaniu wody i powietrza.

Udział w konkursie i prezentacja na targach w Londynie były finansowane z funduszy projektu „KUBUS 2.0 - Komercjalizacja Uniwersyteckich Badań i Usług”, wykonywanego przez Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UMK w ramach Programu MNiSW „Inkubator Innowacyjności 2.0”.

[ALERT]1568024463198[/ALERT]

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone