Zamknij
Ważne

Poligon znów daje o sobie znać. Huk słychać w całym Toruniu

W.P 11:26, 22.10.2025 Aktualizacja: 15:04, 22.10.2025
Ćwiczenia na poligonie. Fot: Weronika Polichnowska Ćwiczenia na poligonie. Fot: Weronika Polichnowska

Mieszkańcy Torunia i okolic znów słyszą głośne odgłosy. To efekt wojskowych ćwiczeń.

W okolicach Torunia słychać donośne huki i wystrzały. Dźwięki te pochodzą z poligonu, gdzie trwają ćwiczenia wojskowe z użyciem ostrej amunicji. Jak wynika z informacji, które posiadamy, odgłosy mogą być słyszalne nawet do późnych godzin wieczornych.

Droga wojewódzka znów zamknięta

Z ćwiczeniami wiąże się również czasowe zamknięcie drogi wojewódzkiej nr 250, przebiegającej przez teren poligonu. Zarząd Dróg Wojewódzkich poinformował wcześniej, że trasa na odcinku od drogi krajowej nr 15 do Służewa będzie zamykana w wybranych godzinach przez cały tydzień, z wyjątkiem soboty (25 października) 

[ZT]72489[/ZT]

Dziś (22 października) droga ma być nieprzejezdna w godzinach od 7:00 do 23:00.

Uwaga na poligon!

Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia przypomina, że przebywanie na terenie poligonu podczas ćwiczeń jest skrajnie niebezpieczne. Nawet po zakończeniu strzelań można natrafić tam na niewybuchy lub niewypały.

Lekceważenie zakazów wstępu i zbieranie pozostałości po amunicji może skończyć się tragicznie.

(W.P)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%