Zamknij

Toruń: chcą dać choince "drugie życie". Akcja już się zaczyna!

12:58, 25.03.2019 | FD
REKLAMA
Skomentuj
fot. zdjęcie ilustracyjne/ archiwum

Toruń: chcą dać choince "drugie życie". Akcja już się zaczyna!

Rada Okręgu Chełmińskie Przedmieście zaprasza na spotkanie organizacyjne w sprawie akcji Drugie Życie Choinki. To odbywająca się od pewnego czasu inicjatywa mająca uratować bożonarodzeniowe drzewka torunian przed zniszczeniem.

Organizatorzy informują, że 6 kwietnia zebrane na przełomie roku choinki zostaną zasadzone na terenie osiedla. 

- Celem akcji jest propagowanie wśród mieszkańców zachowań proekologicznych, dbałości o najbliższe otoczenie oraz integracja sąsiedzka. W styczniu bieżącego roku w Szkołach Podstawowych nr 3, 4 i 5 zbierane były rosnące w doniczkach choinki, zakupione przez mieszkańców z okazji Świat Bożego Narodzenia. Kilkanaście zebranych choinek jest obecnie składowanych na terenie Toruńskich Wodociągów. Dnia 6 kwietnia będą one zasadzone na terenie Okręgu Chełmińskie - mówią organizatorzy akcji.

Osoby, które nie będą mogły być na miejscu również mogą włączyć się w akcję! Wystarczy, że za pośrednictwem profilu na Facebooku www.facebook.com/RadaOkreguChelminskie wskażą miejsce posadzenia drzewka.  

 - Rada Okręgu zachęca do wskazywania miejsca oraz czynnego udziału w samym sadzeniu, które będzie okazją do dobrej zabawy oraz zacieśniania więzi sąsiedzkich - dodają przedstawiciele organu.

Organizatorzy zapraszają chętnych do udziału 6.04. b.r. o godz 11:00 do  Toruńskich Wodociągów przy ul. Św. Józefa 37 (wejście bramą główną)

(FD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone