Zamknij
REKLAMA

W sobotę w Górsku odbył się pierwszy turniej o Puchar Dyrektora COS Mariusza Kałużnego

13:44, 13.05.2019 | online
REKLAMA
Skomentuj
Mariusz Kałużny z Chełmży na zdjęciu Fot. Rafał Oleksiewicz

W sobotę w Górsku odbył się pierwszy turniej o Puchar Dyrektora COS

Młodzi piłkarze z województwa kujawsko-pomorskiego rozpoczęli zmagania  o Puchar Dyrektora COS.  Pierwszy turniej odbył się na boiskach przy Szkole Podstawowej w Górsku k. Torunia. Atrakcyjne nagrody czekają na zwycięzców cyklu sześciu zawodów, ale także w każdym z turniejów.

Z inicjatywy dyrektora COS – Mariusza Kałużnego oraz przy współudziale Ministerstwa Sportu i Turystyki odbędzie się cykl turniejów piłkarskich dla najmłodszych. Każdy z zawodników otrzyma pakiet startowy oraz pamiątkowy upominek. Nagrody, po które sięgnie zwycięska drużyna, to nie lada gratka dla młodzieży. W każdym z turniejów do wygrania będą bowiem pamiątkowe puchary i medale, a także vouchery na sprzęt sportowy. Najlepsza drużyna otrzyma taką nagrodę o wartości 1000 zł, ta, która zajmie 2. miejsce – 700 zł, a brązowi medaliści – 400 zł. 

– To my, dorośli, odpowiadamy za zaszczepienie miłości do sportu, a nawet samego ruchu wśród dzieci. To ważna misja, bo aktywne społeczeństwo, to społeczeństwo zdrowe. Piłka nożna to sport, który kochają miliony ludzi na całym świecie. Dzieciaki nie chcą jej tylko oglądać w telewizji, ale sami chcą być kiedyś gwiazdami, grać w dużych klubach. Taki turniej może być początkiem ich karier – mówi dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu Mariusz Kałużny.

Dodatkowo przewidziane są także indywidualne nagrody dla najlepszych strzelców, bramkarzy oraz drużyny wykazującej się w największej mierze grą fair play. Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma różne gadżety. W turnieju finałowym nagrodami głównymi będą pięciodniowe zgrupowanie dla całej ekipy w COS OPO Cetniewo, a także voucher na sprzęt sportowy o dużej wartości.

Pierwszy turniej odbędzie się w Górsku k. Torunia 11 maja. Potem młodzi piłkarze zmierzą się jeszcze w Chełmnie (25 maja), Toruniu (1 czerwca), Chełmży (8 czerwca), Inowrocławiu (15 czerwca) oraz Rypinie (23 czerwca). A później wielki finał.

– Bardzo się cieszę, że z perspektywy Warszawy widać takie małe miejscowości jak Górsk. Być może właśnie u nas wyłowimy kolejne talenty – mówi Andrzej Walczyński, były dyrektor zespołu szkół w tej miejscowości, a dzisiaj nauczyciel w podstawówce, przy której młodzi zawodnicy będą rozgrywali swoje mecze. Przypomina, że przez lata sam grywał z dzieciakami na przerwach, a w Górsku odbywały się piłkarskie turnieje charytatywne.

W każdym turnieju o Puchar Dyrektora COS weźmie udział kilkaset dzieci z całego regionu. Fotorelację ze zmagań zawodników w kategorii U-12 będzie można znaleźć na stronie internetowej www.turniejecos.pl. 

– Spotkajmy się na boiskach w całym regionie. Nie zabraknie sportowych emocji, jak i atrakcji dla dorosłych. Przyjdźcie i kibicujcie swoim dzieciakom, to są imprezy dla wszystkich, dla całych rodzin – zachęca dyrektor COS Mariusz Kałużny. 

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone