Zamknij
REKLAMA

Dramatyczny widok w Kończewicach! Wszystkie służby na miejscu [ZDJĘCIA]

14:04, 13.07.2018 | MM
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Policja

W Kończewicach doszło do bardzo groźnie wyglądającej kolizji pomiędzy dwoma pojazdami. Zderzenie było na tyle silne, że fiat scudo przewrócił się na bok i uderzył w słup sygnalizacji świetlnej. Pojazd zablokował pas drogowy w kierunku Grudziądza. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala.

W piątek (13.07) około godziny 9:00 w Kończewicach doszło do bardzo groźnie wyglądającej kolizji między dwoma pojazdami. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca samochodu osobowego marki ford focus jadąc drogą wojewódzką W-551 od strony Chełmży w kierunku Unisławia, przecinając drogę krajową K-91 nie udzielił  pierwszeństwa kierowcy pojazdowi marki fiat scudo.

- Ten pojazd z kolei jechał w stronę Grudziądza. W wyniku tego zdarzenia fiat przewrócił się na bok i dodatkowo uderzył w słup sygnalizacji świetlnej. To spowodowało, że pojazd  zablokował pas drogowy w kierunku Grudziądza. Pasażer, który jechał razem z kierowcą fiata  doznał urazu i musiał zostać przewieziony do szpitala. Na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci  poddali kierowców badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Obaj kierowcy byli trzeźwi - informuje Wioletta Dąbrowska z toruńskiej policji. 

Za spowodowanie kolizji kierowca samochodu marki ford focus otrzymał mandat oraz punkty karne. 

(MM)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

SkatorSkator

1 3

Nie udzielił pierwszeństwa? Ale może Fiat Scudo zapierniczał dobrze ponad 50 km/h, która tam jest maksymalną dozwoloną prędkością?
Przypominam(1): energia kinetyczna rośnie z kwadratem prędkości.
Przypominam(2): im szybciej pojazd się porusza, tym mniej czasu jest na reakcję.
Przypominam(3) "Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze mają prawo liczyć, że inni uczestnicy tego ruchu przestrzegają przepisów ruchu drogowego." (art. 4 PoRD).
Jeśli ktoś porusza się z morderczą prędkością, to on właśnie jest mordercą w takim przypadku.
Oczywiście jeśli Fiat Scudo poruszał się z prędkością dozwoloną, to jego kierowca jest niewinny. Bo jeśli poruszał się prawidłowo, to miał pierwszeństwo. 20:12, 13.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kierowcakierowca

3 1

Dziś wyjątkowo nie działały tam światła i jest efekt. Teraz widać ze na tym skrzyżowaniu musi być sygnalizacja. 21:24, 13.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone