Zamknij
REKLAMA

Daria Lisewska wgrywa konkurs ortograficzny „O pióro starosty toruńskiego"

14:02, 13.11.2017 | MM, Informacja prasowa
REKLAMA
Skomentuj
Na zdjęciu Daria Lisewska Fot. Powiat toruński

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Prejsa w Chełmży wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Toruniu i gminnymi bibliotekami publicznymi powiatu toruńskiego organizuje co roku powiatowy konkurs ortograficzny „O Pióro Starosty Toruńskiego”. W tym roku odbyła się już 15. edycja tej imprezy. 

W siedzibie starostwa powiatowego gimnazjaliści stanęli do walki o główną nagrodę w tym konkursie. Uczestniczyło w niej 26 uczniów, reprezentujących 9 gmin naszego powiatu. Wcześniej uczniowie pomyślnie przebrnęli etap gminny, co pozwoliło im reprezentować gminę w powiatowym finale. Tu mieli okazję sprawdzić się w konkursowej rywalizacji z najlepszymi rówieśnikami z powiatu toruńskiego. Tematem tegorocznego dyktanda była Wisła, bowiem bieżący rok ustanowiono Rokiem Rzeki Wisły.

W czasie przerwy młodzież obejrzała filmy o powiecie toruńskim i zjadła smaczny posiłek. Po przerwie nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników.

I miejsce i Pióro Starosty Toruńskiego zdobyła Daria Lisewska, uczennica Gimnazjum nr 1 w Chełmży.

Ex aequo II miejsca zajęły: Monika Marchlewska z Gimnazjum w Pluskowęsach i Agata Paczkowska z Gimnazjum w Górsku.

Równorzędne III miejsca zdobyły: Patrycja Klamczyńska i Paulina Lewicka – uczennice gimnazjów w Łysomicach i Grębocinie.

IV miejsce równorzędnie zajęły trzy uczennice: Julia Berent, Barbara Cholewa i Monika Hłosta, reprezentujące kolejno gimnazja w Brąchnowie, Cierpicach i Grębocinie.

Nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Toruniu, wszystkim uczestnikom konkursu wręczyli starosta toruński – Mirosław Graczyk i wicestarosta – Andrzej Siemianowski.

(MM, Informacja prasowa)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone